Firany gotowe czyli niedrogie i praktyczne rozwiazanie do dekoracji okien


Firany są nieocenioną ozdobą okienną. Nadają oknu nie tylko ładny wygląd, ale również zapewniają dyskrecję przed wścibskim okiem sąsiadów. Oczywiście to czy firana będzie spełniała określone funkcje, zależy od bardzo wielu czynników. Warto więc poświęcić dużą uwagę podczas jej zakupu. Możliwości jest sporo — od firan gotowych, po te szyte na miarę.

Jakie firany kupić? Gotowe czy na miarę

Okna ozdobione firanami czy zasłonami zdecydowanie wyglądają lepiej niż te pozbawiane jakichkolwiek ozdób. Firany mają ogromny wpływ na to, w jaki sposób domownicy odbierają dane pomieszczenie. Pozwalają kontrolować wpadające do wnętrza światło, czyniąc je bardziej rozproszone i delikatne.

Mimo że każda osoba może mieć różne wymagania co do firan, jest kilka uniwersalnych rozwiązań, które sprawdzą się w każdym wnętrzu. Jeśli zależy nam, aby firanka do salonu prezentowała się elegancko, zdecydowanie powinniśmy wybrać modele z długością do ziemi. W przypadku, gdy cenimy praktyczność, albo chcemy, aby do naszego wnętrza docierało więcej ciepła np. ze źródła centralnego ogrzewania, lepiej wybrać firanki krótkie. Podobnie jest z ozdobami, rodzajem materiału czy wyborem gęstości marszczenia. Jeśli zależy nam, aby firana do salonu czy sypialni skrywała wnętrze, chroniąc naszą prywatność, musimy postarać się, aby była bardziej zmarszczona.


Kolejna kwestia to rodzaj firan. Mamy do wyboru firany gotowe oraz szyte na indywidualne zamówienia. Dużą popularnością cieszą się firany gotowe. Sprawdzą się idealnie, w przypadku okien o standardowych wymiarach. Firanka gotowa to bardzo praktyczne rozwiązanie. Jej zakup nie wymaga od nas żadnych dodatkowych nakładów pracy. Otrzymujemy od razu zupełny produkt, gotowy do zawieszenia. Firanka nie wymaga specjalnego szycia na miarę. Zakup wymarzonej ozdoby okiennej przebiega więc wyjątkowo szybko. Co więcej, już podczas zakupu możemy ocenić, jak będzie prezentować się firanka w oknie.
 

Zalety firan gotowych

Gotowe firany są stosunkowo tanim rozwiązaniem. Dzięki temu każdy klient nawet z ograniczonym budżetem znajdzie coś dla siebie. Oszczędzamy na usłudze szycia, która bardzo często nie należy do najtańszy. Nie musimy też czekać, ważne jest to szczególnie wtedy gdy musimy szybko dokonać zakupu. Oszczędzamy więc swój czas. To nie prawda, że przy niestandardowych oknach nie będziemy mogli znaleźć gotowego produktu. Firanki dostępne w różnych długościach i szerokościach. Doskonale widoczne jest to na przykładzie sklepu: https://alena-firany.pl/firany-gotowe.html gdzie wstępują w wielu ciekawych wzorach – w paski, kwiatki, ze zdobieniami czy bez. Z łatwością wybierzemy wymarzony model, który idealnie będzie wkomponowywał się w charakter i styl danego pomieszczenia.W sklepie znajdziemy gotowe firanki do zawieszenia z falbanami czy łukowato wykończone, z dłuższymi bokami oraz krótszym środkiem. Modeli jest tak dużo, że bez problemu dobierzemy firany kolorystycznie do poszewki na poduszce bądź też kołdrze. Otrzymamy więc spójny styl we wnętrzu. Możemy też pokusić się o wzory w kontrastowych bądź przeciwnych barwach. Wszystko zależy od naszej kreatywności i upodobań. Bardzo często wykończeniem łukowatych firanek jest falbana. Zawsze do aranżacji okno możemy wykorzystać dodatkowe elementy ozdobne np. chwosty, ozdobne taśmy czy podwiązki.

Decydując się na zakup firan gotowych mamy duży wybór rodzajów upięć. Firanki mogą być wieszane na przelotkach, żabkach czy z wykorzystaniem specjalnego tunelu. Bardzo wiele Pań decyduje się na upinanie firan na żabki, dlatego też warto pokusić się o dodatkowe marszczenie na firanie, które ułatwi pracę podczas zawieszania. Szerokość takiej firany można dowolnie regulować właśnie dzięki marszczeniu. Dla osób, które chcą szybko zawiesić firanę, poleca się zakup firan gotowych na przelotkach. Ten sposób wieszania dekoracji okiennych jest nie tylko bardzo szybki, ale również pozwala na osiągnięcie pięknego efektu. W sklepie Alena znajdziemy także gotowe firanki tanio, które mają wszytą specjalną taśmę.
 

Wybór tkaniny firan gotowych

Decydując się na zakup firan gotowych, możemy być pewni, że nie tylko znajdziemy modele z pięknymi wzorami, ale też różnorodne materiałowo. To od tkaniny będzie zależało, w jaki sposób będą układały się firany, warto więc na to zwrócić uwagę. Bardzo dużą popularnością cieszą się firany wykonane z woalu. To bardzo elegancka tkanina, która bardzo łatwo poddaje się aranżacjom. Bez trudu wykonamy zamyślone marszczenie czy upięcie. Dodatkowo kupując firany z woalu kreszowanego mamy duże ułatwienie podczas prania, bo nie wymaga on prasowania. Innym bardzo chętnie wybieranym materiałem jest żakard. Ta tkanina wykazuje największą wytrzymałością wśród tkanin firanowych. Prezentuje się bardzo elegancjo i odświętnie.