5 pomysłów na prezent na Pierwszą Komunię


Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie zarówno dla samych dzieci, jaki ich najbliższych. Mimo że prezenty nie powinny być najważniejsze w tym dniu, są one nieodzowną częścią tej uroczystości. Na szczęście pomysłów na prezent jest naprawdę bardzo wiele i tylko budżet ogranicza osoby kupujące. Zebraliśmy kilka uniwersalnych propozycji prezentowych, idealnych zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Sprawdźcie sami!

Zegarek / Smartwatche

To jeden z najbardziej klasycznych prezentów. Jest tak dużo różnych modeli, że z łatwością dopasujemy produkt do preferencji dziecka. Możemy wybrać zegarki klasyczne, pasujące do każdej stylizacji, jak i sportowe, które sprawdzą się w ekstremalnych warunkach. Warto również zwrócić uwagę na to, czy dany model posiada dodatkowe gadżety typu latarka, czy lokalizator.

Rower

To kolejny bardzo uniwersalny prezent. Mamy różne typy rowerów, jest więc w czym wybierać. Do wyboru są rowery górskie, miejskie a dla bardziej wybrednych z większym budżetem również rowery elektryczne. Przy zakupie roweru warto jednak zwrócić uwagę na płeć. Dla chłopców idealny będzie rower górski, a dla dziewczynek miejski. Ostateczną decyzję warto jednak pozostawić jednak dziecku, bo może się okazać, że jego preferencje są zupełnie inne.

Laptopy na komunię

Sprzęt elektronicy to zawsze świetny pomysł. Laptopy są bardzo uniwersalnym prezentem. Może posłużyć dziecko do nauki, zdobywania nowych umiejętności, ale również zabawy czy odpoczynku. Przedziały cenowe są bardzo różne. Nie ma się jednak co łudzić. Tylko powyżej 1500 zł kupimy sprzęt godny uwagi. Nie warto schodzić poniżej tej ceny, chyba że laptop ma chwilowym rozwiązaniem dla małego użytkownika. Istotne są parametry oraz marka produktu. Te bardziej znane są dużo droższe.

Medaliki i krzyżyki na łańcuszkach

Dewocjonalia to też dobry wybór. Może na początku dziecko nie doceni tego prezentu, ale jest to podarunek na lata. Warto przy zakupie wygrawerować ważne słowa, które chcemy przekazać młodemu człowiekowi. Medalik będzie przypominał o tym szczególnym dniu, jakim jest Pierwsza Komunia Święta.

Vouchery, atrakcje dopasowane do zainteresowań

Stosunkową nową modą są prezent w postaci voucherów czy bonów podarunkowych dopasowanych do zainteresowań dziecka. Bez problemu takie vouchery są oferowane w większości sklepów. Vouchery dostępne są nie tylko na same zakupy, ale i na różnego rodzaju usługi, kursy. Dziecku można zafundować kurs gry na gitarze, fotografii czy zwyczajnie karnet na basen, gdzie będzie mogło nauczyć się pływać. Wybierając takie prezent, warto jednak podpytać rodziców, albo samo dziecko o jego zainteresowania i pasje.

Pieniądze

To chyba najbardziej uniwersalny prezent na komunię. Jeśli nie mamy już zupełnie pomysłu albo wiemy, że dziecko zbiera fundusze na coś konkretnego, warto wybrać właśnie takie rozwiązanie. Jest dość bezpieczny wybór, pozwala bowiem uniknąć niepotrzebnego rozczarowania. Z kolei będziemy mieli dodatkowy dylemat, ile dać do koperty. Ma to więc swoje wady, jak i zalety.