Fotel wiszący - nowe standardy na tarasie i w ogrodzie

fotel wiszący


Każdy z nas pragnie kontaktu z naturą, bez względu na to, gdzie mieszka. W miastach kupujemy działki i tam przenosimy swoją aktywność, aby choć na chwilę odpocząć wśród zieleni. Na wsi i terenach podmiejskich dużo prościej o własny skrawek ziemi. Co, jednak gdy nie posiadamy ogrodu, tylko skromny balkon czy taras? Czy w takich warunkach możemy stworzyć miejsce do wypoczynku i relaksu na świeżym powietrzu? Rozwiązaniem są fotele wiszące zapewniające wysoki komfort użytkowania niemalże w każdym miejscu.


Fotel wiszący w domu

Fotel wiszący to nic innego jak okrągłe siedzisko przymocowane do sufitu odpowiednio grubym łańcuchem. Siedzisko może też występować na stelażu. Wiszący fotel z powodzeniem może być wykorzystywany we wnętrzach domowego zacisza, jako element wyposażenia salonu, pokoju dziecięcego czy młodzieżowego. Ten rodzaj mebla idealnie komponuje się z otwartymi przestrzeniami, gdzie mamy dużą swobodę ruchów. Nadaje jej oryginalnego charakteru i niepowtarzalności.

Niewątpliwą zaletą fotela podwieszanego jest ogromny komfort użytkowania. Nie ograniczają nas warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. Nawet w pochmurne dni możemy relaksować się kojącym bujaniem. W takim fotelu możemy się wygodnie rozsiąść i delikatnie się kołysać, co jest bardzo relaksujące i wprowadza w beztroski nastrój. Bujanie kochają nie tylko dzieci, ale również osoby dorosłe. Wybór foteli jest ogromny. Dostępne są modele kolorowe, skóropodobne czy materiałowe, i przeznaczone są dla najmłodszych domowników.

bujak ogrodowy


Fotel wiszący niezastąpiony na tarasie czy ogrodzie 

Dzięki metalowej podstawie fotel jest mobilny i możemy ustawić go w dowolnym miejscu, również na balkonie. Wiele osób nie może sobie pozwolić na zawieszenie tradycyjnej huśtawki czy hamaka na balkonie ze względu na zastosowany system ocieplenia budynku. Gruba warstwa styropianu uniemożliwia wiercenie i mocowanie solidnych haków, które utrzymają całość konstrukcji. Fotel wiszący na stelażu pozbawiony jest konieczności dodatkowego mocowania, co znacznie ułatwia jego ustawienie.


Bujak ogrodowy jest świetną alternatywą dla tradycyjnej huśtawki w ogrodzie. Wymaga co prawa również odpowiednio przygotowanego podłoża, które zapewnia dużą stabilność oraz bezpieczeństwo, ale zajmuje mniej miejsca. Dzięki temu można go ustawić niemalże w każdym miejscu.

Na rynku dostępne są fotele wiszące w wielu konfiguracjach i kolorach tj. chociażby fotele-kokony z siedziskiem w kształcie kuli bądź też wiszącego krzesła. Producenci oferują warianty jedno- czy dwuosobowe. Fotele różnią się materiałem, z jakiego zostały wykonane. Najpopularniejsze to te, które są wykonane z technorattanu. Siedzisko wówczas plecione jest na wzór dekoracyjnej koronki. Ten model prezentuje się bardzo efektownie.

Niewątpliwą zaletą fotela jest jego uniwersalność. Późną wiosną czy latem może nam służyć na balkonie, tarasie czy ogrodzie. Natomiast w sezonie zimowym bez problemu schowamy go do garażu czy piwnicy, chroniąc przed warunkami atmosferycznymi. Fotel wiszący może mam służyć również cały rok, jeśli umieścimy go po sezonie wewnątrz mieszkania. Wszystko zależy od naszej pomysłowości oraz potrzeb.