Kolorowanki antystresowe do druku

kolorowanki antystresowe do druku kwiaty

Stres towarzyszy nam w życiu codziennym czy chcemy tego, czy nie. Nie jest on problemem pod warunkiem, że potrafimy sobie z nim poradzić. Idealnie, gdy rozładowujemy go w sposób konstruktywny. Sposobów jest wiele. Ciekawym rozwiązaniem są kolorowanki odstresowujące. Poniżej kolorowanki antystresowe do druku. Gotowe są do pobrania i wydrukowania. Sprawdź sam.

Kolorowanki uspokajające – dlaczego warto

 • Są naturalnym, nieinwazyjnym lekiem antystresowym

  Kolorowanie jest znane już od najmłodszych lat. To ulubione zajęcie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Nie jest jednak zastrzeżone wyłącznie dla maluszków. Wbrew pozorom towarzyszy nam przez całe życie, z mniejszym bądź większym nasileniem. I tak młodzi ludzie, ku utrapieniu wychowawców, bardzo często rysują coś w szkolnych zeszytach czy książkach. Potocznie zwane bazgrolenie jest ich sposobem na zabicie czasu, na nudę, ale również na stres, jaki im towarzyszy.

  • Uczą cierpliwości i wytrwałości

  Kolorowanki antystresowe do wydrukowania uspokajają, dlatego też tak często wybierane są przez ludzi dorosłych. Malowanie pozwala na oderwanie się od rzeczywistości. Naszą uwagę skupiamy na czymś innym. Czynności, która jest dla nas przyjemna i neutralna emocjonalnie. Dzięki temu możemy, choć na chwilę zapomnieć o trudnych sytuacjach. Poza tym kolorowanie działa stymulująco na mózg. Eksperci podkreślają, że poprawia kreatywność oraz koncentrację. Z pewnością uczą też cierpliwości. Relaksacyjne kolorowanki dla dorosłych w odróżnieniu od wersji dla dzieci są bardziej skomplikowane. Mają inne, trudniejsze wzory i motywy do pokolorowania. Pokolorowanie więc rysunku wymaga czasu i samozaparcia.

  •  Pozwalają uzewnętrznić skumulowane w nas emocje

  Kolorowanki odstresowujące do druku pozwalają wyrazić swoje uczucia, lęki czy myśli. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, jakich kolorów użyjemy do malowania. To właśnie barwy będą odzwierciedlały nasze emocje. Już sama siła, z jaką trzymamy kredki czy flamastry ma znaczenie. Jedno jest pewne , wyrażenie swoich uczuć pozwala na pozbycie się stresu, wycisza oraz relaksuje. Warto więc próbować ciekawych rozwiązań.

  • Rozwijają koordynację wzrokową-ruchową

  Szczególnym rodzajem kolorowanek uspokajających dla dorosłych są mandale. Mandale to kolorowanki wykonane na bazie koła. Składają się z różnych okręgów wpisanych w siebie. Tworzą różnorodną graficznie, harmonijną całość. Mandale mają jeszcze jedną nieocenioną zaletę. Pozwalają rozwijać koordynację wzrokową-ruchową, co szczególnie jest ważne dla osób borykających się w problemami niedowidzenia.

  mandale kolorowanki antystresowe do druku


  kolorowanki uspokajające dla dorosłych


  Kolorowanki do druku antystresowe - galeria

  Nasz zbiór zawiera bardzo wiele różnych kolorowanek antystresowych do wydruku za darmo. Nie pobieramy za to żadnych opłat. Nie ma też żadnych ograniczeń co do użytkowania. Kolorowanki można pobierać i drukować nieskończoną ilość razy. Co więcej, zachęcamy, do tego, aby udostępniać naszą stronę ze zbiorem swoim znajomym i przyjaciołom, może oni również z tego skorzystają.

  W galerii zestawiliśmy różne motywy — te proste, jak i bardziej skomplikowane. Tak, aby zarówno osoba zaczynająca swoją przygodę z kolorowankami uspokajającymi dla dorosłych, jak i już bardziej zaawansowany użytkownik, mógł znaleźć coś dla siebie. Aby pobrać rysunek, wystarczy najechać na niego myszą i nacisnąć prawy przycisk, a następnie wybrać opcję – Zapisz obraz jako…

  kolorowanki antystresowe moda

  Aby się relaksować nie musimy więc biec do księgarni i kupować gotowych kolorowanek. Wystarczy dostęp do Internetu, papier ksero oraz drukarka. Nie musi to być nawet drukarka kolorowa, w zupełności wystarczy tak zwyczajna czarno-biała, którą znajdziemy w większości domów. I tak drukujemy tylko niezbędne kontury do pokolorowania. Kolorowanki antystresowe do druku wydrukujemy więc z powodzeniem w zaciszu własnego mieszkania, bez wychodzenia z niego. Co najważniejsze wybór jest tak duży, że możemy wybrać dowolny motyw, który nas zainteresuje i spróbować swoich sił.

  kolorowanki aantystresowe dla dorosłych

  kolorowanki dla dorosłych
  Wiele osób wybiera kolorowanki odstresowujące jako sposób na radzenie sobie ze stresem i napięciem emocjonalnym. Jeśli zawiodły nas różne tradycyjne sposoby, warto spróbować tych alternatywnych jak np. kolorowania. Tak naprawdę nic to nasz nie kosztuje. Nie ma ryzyka, że wpadniemy w jakieś szkodliwe uzależnienie. Kto wie, może to pomoże nam w sposób bezpieczny dla nas i naszego otoczenia rozładować nadmiar stresujących bodźców. Bezcenne jest to zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy możliwości usunięcia przyczyny naszych niepokojów i zdenerwowania.