Narożnik w salonie - czy warto się na niego zdecydować?


Wybór miejsca do siedzenia do salonu nie zawsze jest prosty. Część osób woli i wybierze sofę, ponieważ te są proste w budowie, w podstawowej wersji nieszczególnie drogie i łatwo jest dołożyć je do wystroju wnętrza. Jeżeli jednak potrzebujemy bardziej indywidualnego podejścia, mebla który od razu zwróci na siebie uwagę, a z drugiej strony będzie w stanie zapewnić swobodne miejsce do odpoczynku kilku osobom, to zdecydowanie powinniśmy zwrócić się w stronę narożników. Co takiego czyni je tak użytecznym i ciekawym meblem? Kiedy narożnik sprawdzi się najlepiej? Jak możemy wykorzystać go do stworzenia reszty wystroju salonu?

  1. 1. Idealne dopasowanie do salonu
  2. 2. Główny bohater każdej aranżacji
  3. 3. Wygodny sposób na przenocowanie gości
  4. 4. Ciekawe wykorzystanie trudno dostępnej przestrzeni

Idealne dopasowanie do salonu

Nie da się ukryć, że narożniki to bardzo charakterystyczna część wyposażenia salonu. Dzięki dwóm dostępnym rodzajom - prawostronnym i lewostronnym - a także niezliczonej ilości wzorów i kolorów tapicerki możemy uczynić z tego mebla główny element przyciągający uwagę w całym pokoju. Ten rodzaj mebla świetnie sprawdzi się również w dowolnej aranżacji. Możemy bez problemu znaleźć model pasujący do mocno minimalistycznego salonu, jak i pięknie zdobiony wariant, idealnie wpisujący się w styl prowansalski czy skandynawski. Dzięki takiej różnorodności narożnik może być często lepszą opcją niż sofa, chociaż wymaga więcej wolnego miejsca.

Główny bohater każdej aranżacji

Nie da się ukryć, że tak duży mebel, jak narożnik, szybko skradnie całą uwagę osób przebywających w salonie. Z tego względu, jeżeli chcemy się na niego zdecydować, warto pójść o krok dalej i zaaranżować całe pomieszczenie w oparciu o wygląd wybranego przez nas modelu. Jest to duże ułatwienie, szczególnie gdy chcemy sami stanąć w roli projektanta wnętrz - dzięki temu, że możemy skupić się na jednej rzeczy i do niej dobudowywać kolejne elementy, ogarnięcie i zabudowanie całej przestrzeni staje się dużo prostsze. Narożnik to mebel bardzo "charakterny", dzięki czemu nawet jeżeli zdecydujemy się na delikatny wystrój, i tak będzie on przyciągał oko i posiadał w sobie "to coś".

Wygodny sposób na przenocowanie gości

Narożniki mają także wiele funkcji praktycznych. Większość modeli jest dość duża, dzięki czemu mamy gdzie posadzić naszych gości. Nie zabraknie nam miejsca nawet wtedy, gdy pojawi się więcej osób, niż pierwotnie zakładaliśmy. Wybór modelu wyposażonego o dodatkową funkcję spania sprawia również, że możemy przenocować tych znajomych, którzy mają daleko do domu lub nie czują się na siłach wracać późno w nocy. Narożnik jest również świetnym miejscem na odpoczynek po całym dniu pracy, gdy nie chcemy kłaść się w ubraniach na łóżko, a jeszcze jest za wcześnie na zmianę na piżamę. Możemy bez problemu zrelaksować się, poczytać książkę, obejrzeć ciekawy program w telewizji czy po prostu na chwilę się położyć tak, jak stoimy.

Ciekawe wykorzystanie trudno dostępnej przestrzeni

Ze względu na swoją konstrukcję ten rodzaj mebla ma jeszcze jedną zaletę - możemy ustawić go w miejscach, których normalnie byśmy nie wykorzystali. Jeżeli mamy w mieszkaniu skosy lub nasz salon jest oparty o nietypowy plan przestrzeni, zakup narożnika może okazać się prawdziwym zbawieniem i o wiele lepszą opcją, niż wybór sofy. Dzięki jego nietypowemu kształtowi możemy z łatwością zagospodarować niedostępny dla innych rzeczy kąt, a powierzchnię na środku pomieszczenia przeznaczyć na inny cel lub zostawić pustą.