Topy damskie na ramiączkach – w sam raz na letnie treningiLato za pasem, a po izolacji aż chce się biegać, jeździć na rowerze i ćwiczyć na świeżym powietrzu. Do tego potrzeba jednak odpowiedniego stroju uwzględniającego warunki atmosferyczne. Dla pań niezbędny w tej sytuacji jest odpowiedni top.Jest to jeden z najważniejszych elementów kobiecego stroju treningowego – odpowiednia amortyzacja i wsparcie dla biustu potrzebne jest niezależnie od jego rozmiaru. Nawet kobiety z mniejszymi piersiami powinny w trakcie ćwiczeń ubierać odpowiednio dobrane topy damskie na ramiączkach. Ale odpowiednio dobrane, to znaczy jakie?

Przede wszystkim swoboda i dopasowanie jednocześnie

Podstawowym kryterium doboru stanika sportowego powinien być odpowiedni rozmiar. Nie powinno być mowy o żadnym ucisku, natomiast niewskazany jest też luz. Top powinien utrzymywać biust przez cały czas w jednym miejscu, jednak bez ściskania go. I to w pełnym zakresie ruchów, czyli przy wszelkiego rodzaju skłonach, skrętach i, przede wszystkim, podskokach.

Dobrze dobrane topy damskie na ramiączkach muszą dawać całkowitą pewność i swobodę ruchu. Nie możecie w trakcie ćwiczeń obawiać się, że spadną, zsuną się ramiączka, pas podtrzymujący biust się odwinie. Nie może też w żaden sposób „ściągać” Was – tak, że czujecie opór przy wykonywaniu ruchów. Może to nie przeszkadzać przy jednym skręcie tułowia, ale w przypadku kilkudziesięciu powtórzeń lub kilometrów biegu drobne niewygody mogą stać się nie do zniesienia i całkowicie zniechęcić do ćwiczeń. Dlatego warto mieć to na uwadze, wybierając stanik.

Komfort i wygoda materiału

Ważny jest również materiał, z jakiego top jest wykonany. Producenci stawiają obecnie na połączenie tkanin zapewniających przewiewność, dzięki czemu Wasza skóra może w trakcie ćwiczeń oddychać, z takimi, dzięki którym ciało pozostaje suche. Zapobiega to nadmiernemu poceniu się, nieprzyjemnemu zapachowi i obtarciom. Te ostatnie mogą być też skutkiem złego kroju. Dlatego upewnijcie się, że nic nie obciera Was w miejscu wszystkich szwów i krawędzi.

Dopiero kiedy topy damskie na ramiączkach spełniają te wszystkie warunki, można przyglądać się im pod kątem koloru czy wzoru. Oczywiście, prezencja jest bardzo ważnym elementem, jednak to nie moda jest głównym wyznacznikiem jakości stanika sportowego.

Jeżeli jednak Wasz top będzie wygodny i ładny, znajdzie się na niego miejsce nie tylko podczas ćwiczeń, ale i w modnych ostatnio, codziennych stylizacjach. Elementy ubioru sportowego, szczególnie w porze letniej, coraz częściej odnajdują się w ciekawych połączeniach z bluzkami czy rozpinanymi koszulami. Dzięki temu Wasz top może okazać się jednym z najbardziej wszechstronnych elementów w Waszej garderobie.