Plakat z naturą – podaruj sobie odrobinę przyrody

plakat z naturą

Soczyście zielone liście, błękitne niebo, czerwone kwiaty, żółty piasek – natura pełna jest kolorów, ale przez to, że mieszkamy w mieście, często możemy tego nie dostrzegać. By nasza codzienność nabrała rumieńców, podarujmy sobie coś, czym ozdobimy mieszkanie. Co proponujemy? Inspirowane przyrodą plakaty. Natura to niewyczerpane źródło inspiracji, dlatego gwarantujemy, że każdemu wpadnie tutaj coś w oko!

Przy dekorowaniu wnętrza, warto zasięgnąć rady specjalisty, który wie, jakie rozwiązania nie tylko cieszą się popularnością, ale także pomogą nam wprowadzić zupełnie nową jakość do wystroju mieszkania. Gdy brakuje nam pomysłu na metamorfozę salonu czy sypialni, tutaj możemy znaleźć pewną wskazówkę: 

Kwiaty na łące, bezkresne morze czy zielone korony drzew – takie widoki sprawiają, że nie tylko poprawia nam się humor, ale i nasz organizm zaczyna lepiej pracować. Kontakt z przyrodą to cudowny eliksir, który ma znacznie większą moc, niż może się nam wydawać. Właśnie dlatego tak chętnie do aranżacji wnętrza proponuję dekoracje inspirowane naturą. Dzięki takim elementom zmieni się nie tylko wystrój mieszkania, ale także atmosfera, jaka w nim panuje. By metamorfoza poszła nam jak z płatka, najlepiej postawić na plakaty na ścianę. Natura zadomowi się w naszym salonie i sypialni, a my w ten sposób stworzymy sobie naszą własną oazę spokoju. – oto, co powiedział nam ekspert od aranżacji wnętrz z Redro.pl. 

Natura w dawnym stylu


Styl retro przeżywa swój renesans. Coraz więcej wnętrz posiada elementy wyposażenia czy akcenty dekoracyjne z drugiej połowy XX wieku. My jednak chcemy sięgnąć jeszcze dalej w głąb historii i zaproponować ścienne przedstawienia inspirowane dawnymi rycinami botanicznymi. Czarno-białe szkice czy podkolorowane rysunki eksponujące z dbałością o każdy detal rośliny, kwiaty czy drzewka owocowe będą się zachwycająco prezentować we wnętrzu, w którym czuć klimat minionych dekad. W związku z tym, że takie ilustracje powstawały w czasach, gdy fotografia jeszcze się nie upowszechniła, odwzorowywały one przedmioty możliwie jak najdokładniej, by zaprezentować pełną wiedzę na temat wyglądu nawet egzotycznych gatunków. 

Takie plakaty dzięki temu, że zawierają łacińskie podpisy i imitują stary, pożółkły papier, prezentują się jak autentyczne ryciny znalezione w antykwariacie. Tego typu przedstawienia świetnie wyglądają, gdy oprawi się je w proste, drewniane ramy. Sprawdzą się w aranżacji retro, ale możemy się na nie skusić także wtedy, gdy bliski nam jest styl eko lub urban jungle. – wyjaśnił nam specjalista.

Minimalistyczny pejzaż

plakat z naturą góry

Żyjemy w świecie, w którym bardzo dużo się dzieje. Codziennie jesteśmy bombardowani ogromną ilością bodźców – w pracy, na ulicy, a nawet za pośrednictwem naszego telefonu, który co chwila wysyła nam najprzeróżniejsze powiadomienia. W odpowiedzi na to, chcemy zaproponować ścienne dekoracje, które wprowadzą spokój, harmonię i umiar. O czym mówimy? Pod lupę bierzemy minimalistyczne plakaty. Natura pozwala nam się wyciszyć i uspokoić. Wyobraźmy sobie, że patrzymy na nieruchomy las lub łagodnie falujące morze – czy już sama myśl o tym nie sprawia, że czujemy się lepiej? Zawieśmy więc na naszej ścianie w sypialni pejzaż, który wprowadzi do wnętrza aurę równowagi i wyciszenia. Jaki? Oto pomysły eksperta:  

Świetną propozycją okaże się kompozycja przypominająca akwarelowy malunek. Wodne farby, dzięki temu, że są transparentne, prezentują się lekko, a powstałe w ten sposób pejzaże są subtelne i kojące. Kilka iglastych drzew wystarczy, by całkowicie zmienił się klimat w naszym pokoju. Na uwagę zasługują także nadmorskie widoki. Fotografia eksponująca morską wodę spokojnie wylewającą się na plażę przeniesie nas w beztroski klimat wakacji bez względu, jaka pora roku teraz panuje.

Egzotyka bliżej nas


Skoro wspomnieliśmy o morzu i wakacyjnym klimacie, pójdźmy o krok dalej. By w naszym otoczeniu się zazieleniło, a atmosfera nabrała egzotycznego charakteru, dobrym pomysłem może być zawieszenie na ścianie plakatu, który przedstawia bujną, tropikalną roślinność. Mogą to być liście palm, paproci i monstery – im więcej ich będzie, tym lepiej. W przypadku takich wzorów warto nie ograniczać się do jednego przedstawienia, lecz wybrać dwa, a nawet trzy wzory, które zawiesimy na ścianie obok siebie, tworząc przykuwający wzrok tryptyk. To rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w domowym zaciszu – w salonie, sypialni czy przedpokoju – ale także w biurze, ponieważ zapewni nam energetyczną dawkę zieleni. I choć bujne, liściaste gatunki z pewnością przychodzą nam do głowy jako pierwsze, to nie jedyna możliwość:

Ciekawy efekt zyskamy, gdy sięgniemy ko kompozycje przedstawiające sukulenty. Mogą to być małe roślinki o grubych listkach jak eszeweria lub wielkie kaktusy większości z nas kojarzące się z Meksykiem lub pustyniami w Stanach Zjednoczonych. W ten sposób nasz wystrój zyska naprawdę oryginalny element dekoracyjny. – powiedział nam specjalista z Redro.pl.

Być może większość z nas o naturze myśli jak o odległym świecie, który znajduje się całkowicie poza naszym zasięgiem, bo w mieście otoczeni jesteśmy budynkami, ulicami i brukowanymi chodnikami. Możemy to jednak zmienić, zapraszając przyrodę pod nasz dach. Morskie wybrzeże, las, kolorowe kwiaty, a może egzotyczne kaktusy? Wybierzmy wariant idealny dla siebie i sprawmy, by miejska dżungla nabrała łagodniejszego oblicza!