Eventy online w czasie pandemii

eventy online w czasie pandemii

W czasie pandemii wiele wydarzeń i aktywności towarzyskich zostało przeniesionych do strefy online. Konieczność zachowania dystansu społecznego uniemożliwia organizację imprez masowych, w takiej formie jak było nam dobrze znane dotychczas. Naprzeciw naszym potrzebom wychodzą platformy eventowe online. To one pozwalają na organizację wydarzeń online i eventy w czasie pandemii.

Eventy online – nowość czy przeżytek?

Eventy online wbrew pozorom nie są niczym nowym. Organizowane były już znacznie wcześniej przed pojawieniem się koronawirusa. Miały formę konferencji online, webinarów, szkoleń czy wirtualnych targów. Stanowiły skuteczne wsparcie dla tradycyjnych wydarzeń organizowanych w realu. Pandemia covid-19 wymusiła nie jako szukanie nowych sposobów komunikacji niezwiązanych z kontaktem bezpośrednim. Dlatego tak wiele osób zaczęło interesować się konferencjami w sieci i doceniać właśnie tę formę łączności międzyludzkiej. Platformy eventowe online działają na bardzo prostej zasadzie – pozwalają na uczestnictwo w ciekawych i angażujących projektach w bezpiecznej przestrzeni własnego domu. Już nie trzeba pokonywać kilkuset kilometrów, starać się o miejsca noclegowe czy stać w długiej kolejce, aby uczestniczyć w szkoleniu czy spotkać się z ulubionym autorem. Wystarczy stały dostęp do sieci internetowej, aby pokonywać bariery komunikacyjne.

Eventy online – jak działają?

Czas pandemii uświadomił wielu klientom, że standardowe eventy można z łatwością przenieść do sfery online. Doskonale widać to podczas webinarów, prezentujących produkty czy szkolenia. Firmy eventowe dysponują takim sprzętem, że do dyspozycji dostajemy różne możliwości nagrywania wideo czy dźwięków. Możliwa jest interakcja z poziomu live. Uczestnicy dzięki czatom mogą zadawać pytania, czy pisać komentarze. Eventy online mogą przybrać formę:
  • Szkolenia. Mimo niesprzyjających warunków nadal z powodzeniem można podnosić kwalifikacje kadry pracowniczej. Ze względu na pandemię nie trzeba odwoływać czy przekładać wcześniej zaplanowanego wydarzenia. Z powodzeniem można zorganizować zarówno szkolenie indywidualne, jak i grupowe. Podobnie, jak zorganizować pracę zdalną online.
  • Konferencji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby konferencja była organizowana w Internecie. Dzięki dostępnym narzędziom uczestnicy będą mogli brać czynny udział w wydarzeniu poprzez zadawanie prelegentom pytań.
  • Prezentacji produktów. Zazwyczaj prezentacja produkty była organizowana na specjalnych spotkaniach, gdzie uczestnicy mogli naocznie przekonać się o zaletach danego wyrobu. Wielu więc sądzi, że nie można tego zrobić inaczej, jak w Realu. Nic bardziej mylnego. Premiera produktu może odbyć się online. Co więcej, przed prezentacją można dostarczyć klientom próbki z produktami, aby mogli się z nimi zapoznać.
  • Wydarzeń integracyjnych. Budowanie więzi wśród pracowników ważne jest również podczas pandemii. Eventy w formie quizów czy home challenge to znakomita forma rozrywki w tych trudnych czasach dla pracowników.
  • Występów online. Jak się okazuje, z powodzeniem można zorganizować również i to wydarzenie. Zespoły muzyczne, piosenkarze, kabareciarze, czy komicy, dzięki technologiom są w stanie zorganizować występy online.

Eventy online – czy warto?

Wydarzenia online mają bardzo wiele zalet. Organizacja konferencji biznesowej w wielu przypadkach może okazać się dużo tańsza i prostsza od tradycyjnego spotkania. Odchodzą koszty związane z zakwaterowaniem uczestników, wynajmem sali konferencyjnej, cateringiem itp. Dodatkowo konferencja online pozwala na znacznie szybsze określenie zaangażowania uczestników. Eventy w czasie pandemii organizowane w takiej formie to doskonałe rozwiązanie na obecną sytuację.

Czy ta forma przetrwa, gdy skończy się pandemia? Trudno powiedzieć. Jedno jest pewne, konferencje online nigdy już nie odejdą do szarej strefy, ale cały czas będą się rozwijały i udoskonalały, stanowiąc doskonale zaplecze tradycyjnych wydarzeń.