Idealny samochód dla rodziny 2+2

samochód dla rodziny 2+2

Na rynku jest wiele minivanów i samochodów rodzinnych, nie wszystkie jednak spełniają oczekiwania kierowców, zwłaszcza jeśli chodzi o rodzinę 2 + 2. Jeszcze kilkanaście lat temu głównym kryterium wyboru była wielkość auta, pojemność bagażnika czy ilość miejsc dla pasażerów. Dzisiaj użytkownicy są bardziej wymagający i oczekują od auta czegoś więcej. Pożądane jest wszechstronne wnętrze oraz wysoki komfort jazdy. Podpowiadamy, jak wybrać idealny samochód dla rodziny z dwójką dzieci?

Samochód rodzinny – czyli jaki?

Poszukiwania idealnego rodzinnego samochodu należy rozpocząć od określenia potrzeb. Im większa rodzina tym z reguły więcej rzeczy do przewiezienia. Rodzinny samochód z dużym bagażnikiem to konieczność w przypadku posiadania co najmniej dwójki dzieci. Ważna jest więc przestrzeń bagażowa

Nie można też zapomnieć o bezpieczeństwie. Wybierając samochód należy zwrócić uwagę na zainstalowane w nim udogodnienia poprawiające poziom bezpieczeństwa na drodze i w aucie. Blokada szyb czy drzwi w czasie jazdy to tylko niektóre z ułatwień. Oprócz konkretnych cech czy wyposażenia atrybutów samochód dla rodziny 2 + 2 powinien się cechować niezawodnością. Nie Awaria w trasie z dziećmi to jeden z najgorszych scenariuszy, jaki może się wydarzyć podczas podróży. Podczas upałów nie można też zapomnieć o sprawnej klimatyzacji i uchwytach na napoje czy inne dziecięce drobiazgi.

Kierowcy z dwójką dzieci bardzo często decydując się na zakup jednego samochodu z trzech głównych segmentów: kombi klasy średniej, minivan oraz kombivan. Producenci, chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom jak największej grupy odbiorców mają w swojej ofercie kilka modeli wpisujących się w wymagania współczesnych rodzin. Każdy model w swojej klasie ma swoje mocne oraz słabsze strony. I tak kombi zapewnia największy komfort podróżowania ze względu na pojemny bagażnik, a minivan zachwyca praktycznością i dobrze skomponowanymi rozwiązaniami. Samochody kombi w klasie średniej mają bardzo długie bagażniki, które po złożeniu kanapy mogą mieć nawet 2 metry głębokości. To daje bardzo duże możliwości przewozowe. Dodatkowo ten typ nadwozia pozwala na podróżowanie w większym komforcie na fotelach oraz tylniej kanapie. O wyborze auta decyduje zazwyczaj wygoda, praktyczność oraz przestronność.

Najlepsze samochody dla rodziny 2+2

Wybierając konkretny model, warto zapoznać się z aktualnymi rankingami aut rodzinnych. To pomoże nam choć trochę w podjęciu decyzji. Takie zestawienia tworzone są na podstawie określonych kryteriów czy cech. 

Jedną z polecanych marek jest samochód honda. Honda słynie z japońskiej precyzji oraz niezawodności. Honda CR-V — to SUV o niezliczonych możliwościach. Idealnie wpasowuje się w potrzeby rodziny z dwójką czy większą liczbą dzieci. Funkcjonalność i design idą w porze ze stylowym wykończeniem. Honda CR-V to także podniesiona linia nadwozia, składane fotele, pojemny bagażnik oraz przesuwana kanapa. 

Dla osób ceniących kompaktowy rozmiar idealnym rozwiązaniem będzie Honda Civic 5D. To klasyczne auto rodzinne w sportowym duch. Samochód bez trudu pomieści najważniejsze bagaże i szybko, i bezpiecznie dotrzemy do celu. Wiele użytkowników zachwala Hondę czy to nową, czy używaną, podkreślając jej niezawodności i niską awaryjność, co jest szalenie ważne, jeśli chodzi o samochód rodzinny.