Pierścionek zaręczynowy w stylu HALO

pierścionek zareczynowy w stylu HALO

Szukasz spektakularnego pierścionka zaręczynowego, który jednocześnie będzie klasyczny, bez awangardowych „udziwnień”. Możliwości jest wiele. Mamy jednak jedną propozycję, na widok której większości kobiet miękną kolana. Mianowicie chodzi o pierścionek z efektem HALO. Jeżeli pierwszy raz słyszysz to określenie, do-starczymy Ci dawkę wiedzy i kilka ciekawych propozycji.HALO, czyli jaki?

Jak opisać pierścionek w stylu HALO? W jego centralnym punkcie znajduje się duży kamień. Jest to główny element wizualny. Otaczają go mniejsze kamyczki, tworząc wokół niego aureolę i wspomniany właśnie efekt HALO. Dzięki obecności małych kamieni ten, który znajduje się pośrodku, zostaje dodatkowo wyeksponowany. Nie tylko pięknie się świeci, ale i wydaje się wizualnie większy.

Najsłynniejszym pierścionkiem zaręczynowym z efektem HALO jest prawdopodobnie ten, który otrzymała Kate Middleton. Kiedyś należał on do księżnej Diany, dlatego ma również wartość historyczną. Specjaliści z branży biżuteryjnej i ślubnej określają, że jest to zapewne jeden z najczęściej podrabianych pierścionków na świecie. Nic dziwnego, ponieważ szafir o głębokim, ciemnym odcieniu, otoczony diamentami nawet na laikach robi niesamowite wrażenie. 

Jaki kształt ma główny kamień?

W pierścionku zaręczynowym z efektem HALO kamień w centralnej części może mieć różne kształty. Okrągły, owal, prostokąt, kwadrat, łezka, a nawet serce - ograniczeniem jest tylko wyobraźnia jubilera i możliwości obróbki, jakie dają poszczególne kamienie. Najważniejszy jest kontrast w wielkości pomiędzy tym, który znajduje się pośrodku, a tymi, które go okalają. One zazwyczaj są niewielkie i posiadają typowy kształt.

Czasem spotyka się efekt podwójnego HALO. Wtedy obręcz jest podwójna, dając jeszcze bardziej spektakularny efekt. 

W jaki sposób łączy się kolory?

Czy istnieje idealne połączenie kolorów w pierścionkach w tym stylu. Raczej trudno to określić. Już wspomniany pierścionek należący do księżnej Kate stał się tak popularny nie tylko ze względu na swój niewątpliwy urok, ale i z powodu życzliwości, jaką obdarzają ją ludzie na całym świecie. Kobiety wzorują się na jej stylu, a co za tym idzie, pragną mieć również podobną biżuterię.
Przyglądając się ofercie internetowej sklepu Savicki można zauważyć, że kombinacji kolorystycznych jest niezwykle dużo. Znajdziemy tu jednobarwne wzory, jak ten z białym centralnym diamentem i osadzonymi w koronie mniejszymi diamentami na białym złocie. Z drugiej strony trudno przejść obojętnie obok wyrazistego fioletowego tanzanitu w kształcie migdała, otoczonego diamentami w koronie, ułożonymi na wzór płatków. Wszystko osadzone jest w klasycznym żółtym złocie.

Zazwyczaj wzrok najbardziej przyciągają kontrastowe połączenia kolorystyczne: szmaragd, rubin lub niebieski szafir z białymi diamentami.