Kuchnie drewniane dla dzieci - od jakiego wieku warto kupić taką zabawkę?

 
Kuchnia dla dzieci to wszechstronna zabawka, która uczy maluchy kreatywności i wykształca poczucie porządku oraz obowiązku. W jakim wieku maluchy są gotowe na tego rodzaju zabawę? 
 
Oznaczenia wiekowe przy zabawkach dla dzieci to istotna wskazówka, na którą warto zwrócić uwagę przy doborze akcesoriów. Niektóre zabawki nie tylko nie zainteresują maluchów w danej grupie wiekowej, ale również nie będą dla nich odpowiednie pod kątem bezpieczeństwa. Jeśli zależy Ci na doborze takiego akcesorium, które sprawdzi się dla malucha w określonym wieku, warto przeanalizować potencjalny zakup pod kątem kilku ważnych kryteriów. 
 
Należą do nich: 
● obecność małych części w zestawie; 
● materiał, z jakiego została wykonana zabawka; 
● potencjał edukacyjny; 
● poziom skomplikowania. 
 
W dobrych sklepach internetowych zabawki zawsze opatrzone są stosownym opisem i szczegółową specyfikacją, a także przyznanymi certyfikatami (GS czy SpielGut, gwarantujący brak substancji toksycznych. Posiadają również klasyfikacje wiekowe. Z tego względu z łatwością dobierzesz w nich zabawki dla swoich maluchów. Warto sprawdzać zwłaszcza produkty w sklepach z ekologicznymi zabawkami jak na przykład sklep Dollo
 
Nowoczesna kuchnia dziecięca 
 

Drewniane kuchnie dla dzieci – dla jakich maluchów się sprawdzi? 

Nie każdy maluch pokocha kuchnie dla dzieci. Najmłodsze dzieci poniżej trzech lat mogą nie być zainteresowane tego rodzaju wyposażeniem. Najwięcej dobrej zabawy zapewnia ona maluchom w wieku 3-5 lat. Wybierając jednak zestaw dla dziecka w tym wieku, warto zweryfikować, jakie elementy zawiera. Nie powinny być zbyt małe – dziecko może je połknąć. Nie powinny być również wykonane z nietrwałych materiałów, co prowadzi często do ukruszenia lub złamania części. To z kolei stanowi zagrożenie dla najmłodszych maluchów. 
 
Starsze dzieci w wieku 5-8 lat również chętnie będą bawiły się z wykorzystaniem drewnianej kuchni dla dzieci, jeśli tylko będzie ona wyposażona w wiele zróżnicowanych elementów, które skutecznie imitują te kuchenne. Warto rozważyć zakup kuchni dla dzieci, która jest jednocześnie domkiem dla lalek – taka inwestycja z pewnością okaże się trafiona ze względu na swoją kompaktowość, ale również dłuższy okres przydatności. Zabawkami pokroju domków dla lalek chętnie bawią się bowiem również starsze dzieci, nawet do 12 lat.
 

Łączona zabawka 2w1 – kuchnia dla dzieci i domek dla lalek 
 

Drewniana kuchnia dla zabawy – dlaczego warto? 

Wybór dziecięcej kuchni drewnianej to inwestycja w zabawkę edukacyjną, która rozwija dziecko na wielu poziomach. Przede wszystkim, od najmłodszych lat uczy się ono obowiązkowości i porządku. Organizując swoją własną mini kuchnię do zabawy, maluch uczy się wykonywania kuchennych obowiązków, zanim jeszcze może pomagać opiekunom z wykorzystaniem prawdziwych sprzętów. Jeśli już od najmłodszych lat pragnie pomagać przy obowiązkach domowych, zachęć go, aby towarzyszył Ci przy gotowaniu, przygotowując „posiłki” we własnej, zabawkowej kuchni. W przyszłości będzie z łatwością robił to w rzeczywistości. 
 
Wybierając kuchnię dziecięcą, warto zdecydować się na model wykonany z drewna. Zabawki drewniane są znacznie trwalsze niż te, powstałe na przykład z plastiku. Ponadto, są one oczywiście bardziej przyjazne dla środowiska, co jest istotnym aspektem dla wielu rodziców. Kupując drewnianą kuchnię dla dzieci, inwestujesz w trwałość, ale również wysoki poziom estetyczny. Spraw swojemu dziecku tego rodzaju edukacyjną zabawkę i obserwuj jego rozwój!