Ponadczasowy prezent – biżuteria

 
Jednym ze sprawdzonych pomysłów na udany i ponadczasowy prezent jest biżuteria. Wybrane ozdoby będą odpowiednie na różne okazje - jak bransoletka z krzyżykiem, charms z serduszkiem itd. Można ją podarować walentynki, imieniny, komunię i wiele innych uroczystości.

Biżuteria dopasowana do okazji, stylu i charakteru

Wybierając biżuterię na prezent, pamiętajmy, że przede wszystkim musi ona odpowiadać stylowi danej osoby, a także pasować na daną okazję. Biżuteria musi współgrać z ubiorem, ale także osobowością, a często także przekonaniami i wyznaniem – jak np. łańcuszek lub bransoletka z krzyżykiem.

 

Biżuteria na chrzciny i komunię - bransoletka z krzyżykiem i inne ozdoby

Biżuterię można podarować dziecku – m.in. z okazji chrztu lub komunii. Dobrym pomysłem na ponadczasowy upominek będzie wtedy bransoletka z krzyżykiem czy medalik na chrzest. Ważne, aby były to wyroby ze srebra lub złota, gdyż mają posłużyć jako ważna pamiątka przez całe życie. Popularne są też zawieszki w kształcie krzyża na delikatnym łańcuszku – to motyw religijny, ale często wybierany z okazji komunii lub ochrzczenia dziecka. Zwykle jest dodatkiem do innego prezentu, ale zgodnie z tradycją wiele osób decyduje się na zakup takiego ponadczasowego podarunku.

 

Biżuteria na walentynki

Podobnie jak bransoletka z krzyżykiem jest częstym prezentem z okazji uroczystości o charakterze religijnym, tak biżuteria z motywem serca króluje jako upominek na Dzień Zakochanych. Można podarować wtedy zawieszkę na łańcuszek, charmsa, bransoletkę lub kolczyki czy pierścionek – serce to jeden z najpopularniejszych symboli wykorzystywanych w jubilerstwie. Sprawdzi się też klasyczny złoty łańcuszek, kolczyki lub elegancki brelok do kluczy albo do modnej torebki.

 

Biżuteria na Dzień Chłopaka

Niektóre ozdoby – jak medalik czy bransoletka z krzyżykiem – sprawdzają się głównie podczas konkretnych okazji, inne są uniwersalne. Chłopakowi można podarować m.in. modne bransoletki skórzane, nieśmiertelnik brelok do kluczy. Dobrym pomysłem jest też sprezentowanie vouchera, aby chłopak mógł wybrać coś dla siebie – mężczyźni wybierają raczej klasyczne ozdoby prostej formie. Niektórzy panowie noszą więcej elementów, ale większość kieruje się tu zasadą minimalizmu.

 

Biżuteria na Boże Narodzenie

Biżuterię często też wybieramy na prezent w Wigilię świąt Bożego Narodzenia – można ją podarować siostrze, narzeczonej, żonie, chłopakowi, mamie czy przyjaciółce. Wybór ozdób jest tak szeroki, że jedne mogą symbolizować uczucia, inne będą niezobowiązujące. Sprawdzone są m.in. celebrytki oraz charmsy – m.in. z motywem gwiazdki, koniczyny czterolistnej, serca itd. – a także bransoletki z krzyżykiem. Warto znać gust osoby, której chcemy coś podarować, aby dobrać coś odpowiedniego.

Jeśli nie masz pewności co do gustu osoby, której chcesz podarować biżuterię, lepiej wybrać jednak coś innego, gdyż nietrafiona ozdoba raczej przeleży w szkatułce. Biżuteria to prezent bardzo osobisty i nośnik dobrych emocji, a często symbol ważnych uczuć. Warto też zapamiętać, że za bardziej uniwersalne postrzega się srebro – jeśli nie masz pewności, co wybrać, postaw na takie dodatki.