Prezent dla teściowej na Święta - pomysłyPrezent dla teściowej bywa często nie lada wyzwaniem. Tak naprawdę wielu z nas nie wie co kupić teściowej na Święta Bożego Narodzenia. Z jednej strony staramy się sprawić komuś przyjemność, z drugiej nie zawsze nasze relacje są tak bliskie, że znamy upodobania swojej teściowej. A niestety oprócz choinki innych okazji jest tak wiele, że prędzej czy później staniemy przed tym dylematem. Poniżej garść pomysłów, które mam nadzieję nie którym pomogą podczas zakupów.

1) Zastawa stołowa

2) Drobny sprzęt AGD

3) Zestaw przypraw 

4) Ekskluzywny zestaw herbat

5) Wykwintna czekolada 


1. Zastawa stołowa

Ogromną wadą elementów szklanych jest ich mała trwałość. Zwyczajnie talerze, szklanki, kubki i tym podobne tłuką się, sprawiając, że zastawa staje się uboższa o kolejne sztuki. Specjalne uroczystości są świetną okazją do uzupełnienia zastawy. Sprawa jest tyle ułatwiona, że będąc na obiedzie u teściowej bez problemu możemy zorientować się w jej preferencjach. Sama rozmowa przy stole na temat zastawy nie będzie też w jakiś sposób nienaturalna i dowiemy się czego dana osoba lubi bądź nie. Ceny poszczególnych elementów są również bardzo różne i z łatwością dostosujemy wydatki do naszego budżetu.

 

2. Mały sprzęt domowy

Odwiedzając teściową, możemy bez problemu zorientować się w zawartości jej kuchni, czasami zwyczajnie w niej czegoś brakuje. Nie zawsze też nasza teściowa może iść za nowinkami technicznymi i nie ma pojęcia, co by jej ułatwiło życie. Jeśli Twoja teściowa uwielbia robić domowe przetwory, z pewnością będzie zadowolona z maszynki do przeciskania pomidorów. Dzięki temu bez problemu zrobi pyszny domowy koncentrat pomidorowy i przygotuje pożywną zupę. Możemy również kupić ciekawą kawiarkę, do zaparzania kawy, jeśli wiemy, że lubi ją pić.

 

3. Zestaw przypraw

Mówi się, że kuchnia jest sercem domu. To tutaj powstają najsmaczniejsze potrawy i to tutaj zbierają się wszyscy domownicy. Nie jest to jednak możliwe bez odpowiednich przypraw, które nadadzą niepowtarzalnego smaku każdemu daniu. Okres gdzie w kuchni gościł tylko sól i pieprz dawno już przeszedł do lamusa. Możemy cieszyć się różnymi smakami, nawet tylko bardzo orientalnymi nie wychodząc praktycznie w domu. Przyprawy możemy kupić w bardzo ciekawych pojemniczka. Jeśli zdecydujemy się na specjalny stojak, takie przyprawy będą pełniły również funkcję dekoracyjną w kuchni.


4. Zestaw herbat

Jeśli już pozostajemy w tematyce domu, możemy kupić teściowej świetny zestaw herbat smakowych. Dobra herbata jest czymś wręcz niezastąpionym w razie wizyty gości, zapakowana w estetycznym drewnianym pudełku sprawia wrażenia luksusowej i wykwintnej. Z pewnością spodoba się każdemu, kto choć trochę chce spróbować czegoś innego od klasycznej czarnej herbaty.


5. Wykwintna czekolada

Ktoś może pomyśleć czekolada? Ależ mi inspiracja. Jednak nie mam na myśli tej zwykłej czekolady czy bombonierek, które możemy znaleźć w supermarkecie. O nie. W sieci można kupić czekoladę, która jest daleka w swoim wyglądzie od tradycyjnej czekolady. Zachwyca swoim wyglądem, różnorodnością kształtów i wysoką jakością. Taka czekolada jest raczej produktem luksusowym, który z pewnością zapamięta obdarowana osoba.

6. Spersonalizowany prezent

Babcie bez względu na to, czy są lepszymi bądź gorszymi teściowymi, kochają swoje wnuczki, często rozpieszczając je bardziej niż własne dzieci. Prezent z wizerunkiem ukochanego wnuczka lub wnuczki będzie więc czym bardzo pożądanym. Tutaj też możliwości jest bardzo wiele, możemy podarować tradycyjny album, fotoksiążkę, ramkę ze zdjęciami czy gadżety z podobizną. W grę wchodzą obrazy, kubki, breloki czy nawet poszewki na poduszki. Wszystko zależy od gustu i zasobności naszego portfela.


7. Bon na zakupy

Jeśli już zupełnie brakuje nam pomysłów co kupić teściowej pod choinkę, możemy wybrać bardzo uniwersalne rozwiązanie, a więc podarować bon zakupowy czy prezentowy. Może być to bon do sklepu jubilerskiego, z galanterią bądź też drogerii. Wszystko zależy od tego, gdzie teściowa robi zakupy i jakich rzeczy używa najczęściej. Wadą takiego rozwiązania jest jednak to, że ta druga osoba będzie wiedziała, na jaką kwotę jest wystawiony bon. Może być to problematyczne, zwłaszcza gdy zależy nam na tym, aby to ile wydaliśmy na prezent, zostało naszą małą tajemnicą. Możemy być jednak w 100% pewni, że teściowa będzie zadowolona z prezentu, bo będzie musiała wybrać sobie go sama. Nie ma więc tutaj innej opcji.