Pierwsze zakupy dla noworodka

zakupy ubranek dla noworodka
 

Młodzi rodzice, którzy oczekują na swoje pierwsze dziecko bardzo często nie wiedzą, co należy kupić jeszcze przed przyjściem dziecka na świat, tak aby wyposażyć garderobę dziecka z niezbędne rzeczy. Na rynku pojawia się coraz więcej gadżetów, różne trendy modowe, w sklepach wybór kilkuset produktów, a na pytanie ekspedientki „jesteście Państwo zainteresowani bodziakami, pajacykami, czy rampersami” tak naprawdę zastanawiacie się czym to się w ogóle różni .

Proponujemy Wam kilka pewniaków, które Wasze dziecko obowiązkowo powinno posiadać. Numer jeden, czyli must have w szafie każdego dziecka to body niemowlęce. W przypadku noworodków najlepiej sprawdzają się body kopertowe, które łatwiej jest założyć, jednak z biegiem czasu, gdy maluszek nieco podrośnie, a Wasze ręce będą sprawniej przebierać malucha nawet w ciemności przekonacie się że bardziej praktyczniejsze i szybsze w ubieraniu są tradycyjne bodziaki z zapięciem u dołu oraz przy szyi. Zważając na częste przebieranie dziecka, każdy noworodek na start powinien mieć przynajmniej 10 sztuk bodziaków. Do kompletu warto wyposażyć się w bezuciskowe spodnie i skarpetki lub w tzw pół śpiochy czyli spodnie z zabudowanymi stópkami. Kolejnym praktycznym strojem są zestawy kaftanik + półspiochy. Również bardzo wygodne dla dziecka oraz dla rodzica.

W ostatnich czasach bardzo popularne są bodziaki z napisami, zwłaszcza personalizowane. Takie body sprawdzą się na wyprawę dla noworodka , jak również jako powitalny prezent dla maluszka. Body z imieniem, body z metryczką, czy zabawne teksty jak np "mlekoholik", "to nie ja - wąchaj dalej" czy "Mnie się nosi i przytula" wzbogacą garderobę maluszka i szybko staną się tymi najchętniej wybieranymi przez rodzica. Do atrakcyjnych rzeczny z nadrukami należy również dopisać skarpetki - każdy maluszek powinien mieć przynajmniej jedną parę na start, jak również kolorowe spodnie z nadrukami na pupie lub też na kolankach. Szczególnie polecany ze względu na jakość produktów jest sklep Moocha.pl, który w swej ofercie ma kilkaset wzorów, body w różnej kolorystyce (biały, czarny, czerwony, różowy), spodnie, skarpetki, sukienki, spódniczki, czy kompletne zestawy wyprawkowe w skład których wchodzą personalizowane bodziaki, kocyk, poduszka oraz skarpetki.

Pamiętajmy by przy zakupach kierować się przede wszystkim jakością materiału, a dopiero ceną produktu. Tylko produkty wkonane ze 100% bawełny są odpowiednie dla dziecka, również istotne jest czy produkt został wykonany w Polsce czy importowany z odległych krajów.