Zasłony gotowe w kwiaty - nieprzemijający trend wnętrzarski

Gotowe zasłony to szybki sposób na tanią metamorfozę wnętrza, osłonę pomieszczenia przed zbyt jaskrawym światłem czy wścibskim okiem sąsiadów. Dzięki nimi z łatwością stworzymy wymarzone miejsce do pracy czy odpoczynku. 

Zakup nowych dodatków do domu zajmuję tylko kilka minut, a efekt, jaki możemy osiągnąć, jest często bezcenny. Nie musimy dysponować dużym budżetem, czasami wystarczy kilka złotych i odpowiednio dobrane zasłony, aby nadać wnętrzu zupełnie innego charakteru. 

zasłony gotowe w kwiaty do salonu

Gotowe zasłony w modnych wzorach

Kwiaty są jednym z takich elementów, bez których nie wyobrażamy sobie dekoracji domu. Stawiamy je na stolikach, parapetach czy stojakach. Obecne są we wnętrzach w postaci zielonych liści, jak i pięknych soczystych pąków. Te cięte ustawiamy z przyjemnością w wazonach. Kwiaty ze swojej natury są jednak nietrwałe i prędzej czy później tracą swój urok. Nic więc dziwnego, że szukamy skutecznych sposobów, aby zatrzymać ich piękno na dłużej. 

 

zasłony gotowe w kwiaty

Motyw kwiatowy wykorzystywany jest  przy produkcji różnych materiałów i tkanin. Nie brakuje pościeli w kwiaty, ozdobnych poszewek, obrusków czy pięknych gotowych zasłon. Zasłony w kwiaty to swoista klasyka, nieprzemijający trend wnętrzarski już od kilku dobrych lat. Szyte są w standardowych wymiarach, dzięki temu dostępne od są ręki i nie musimy zlecać ich szycia. To znacznie obniża cenę takich firan. 

Przy niewielkim budżecie możemy kupić wymarzone dodatki rozświetlające wnętrze, czyniąc je zarazem bardziej radosnym i pogodnym. Gotowe firany świetnie wyglądają zarówno wiosną, jak i zimową porą. Ich zaletą jest to, że dostępne są na różnych mocowaniach: na taśmie marszczącej, na tunelu czy żabkach. Bez problemu dopasujemy je  do rodzaju posiadanego karnisza.


zasłony gotowe w kwiaty do kuchni

Zasłony w kwiaty do jakiego wnętrza?

Zasłony gotowe w kwiaty szyte są z różnych materiałów. Szczególnie efektownie wyglądają firany z wytłoczonymi motywami, które sprawiają, że wyglądają one bardzo bogato i strojnie. Grube zasłony na ciemnym, nieprześwitującym płótnie sprawdzą się w pomieszczeniach, które wymagają dużej intymności. Doskonale będą pasowały do okna w sypialni czy salonu od strony zatłoczonej ulicy. Jeśli decydujemy się na zasłony w kwiaty w kuchni, możemy wybrać już te z cieńszej tkaniny. Kuchnia jest miejscem, w którym potrzebujemy sporo światła, zwłaszcza podczas przyrządzania czy spożywania posiłków. Bardzo często zasłony upinane są na dzień, a zasłaniane na wieczór, co pozwala na osiągnięcie zamierzonego efektu i zachowanie pożądanej równowagi. 

Dobierając zasłony do pomieszczenia, musimy zastanowić się nad charakterem danego wnętrza. Każdy styl jest inny i nie do każdego będą pasowały kwieciste zasłony. Kwiaty na zasłonach doskonale prezentują się w salonie w stylu vintage czy stylu angielskim, a także wszędzie tam, gdzie motywem przewodnim jest wszechobecna flora. Naturalizm i bliskość natury może być widoczna na ścianach w postaci tapet czy tematycznych plakatów, ważne, aby całość dodatków stanowiła harmonijną jedność nad względem wizualnym. Warto też pamiętać, że zasłony gotowe w kwiaty już same w sobie są dość różnokolorowe, dlatego należy je neutralizować gładkimi i stonowanymi barwami. Idealne kolory dla tego typu zasłon to biel, szarość, écru oraz pastele.