3 sposoby na podkręcone rzęsy

Długie, grube i podkręcone – to trzy cechy, które mają idealne rzęsy. W naturze jednak zestawienie wszystkich tych trzech cech występuje rzadko. Marząc więc o takim spojrzeniu, wiele kobiet decyduje się na lifting rzęs, makijaż permanentny lub sięga po zalotkę. Okazuje się jednak, że istnieją też inne sposoby na pokonanie prostych rzęs. Jak to zrobić?

Podkręcone rzęsy – marzenie każdej kobiety!

Podkręcone rzęsy wyglądają zmysłowo i optycznie powiększają oko. Najpopularniejszym sposobem na wyprostowane rzęsy jest sięgnięcie po tusz do rzęs. Maskary podkręcające rzęsy proponuje wiele marek kosmetycznych. Oferuje je na https://tagomago.pl/collections/physicians-formula Physicians Formula, a także L’Oreal, Eveline, Max Factor, Lovely. Tusze do rzęs o tych właściwościach można znaleźć też u droższych – luksusowych marek takich jak Dior czy Chanel. Równie skutecznym sposobem na podkręcenie rzęs jest zalotka. Aby uzyskać maksymalny efekt podkręcenia, należy ścisnąć co najmniej 5 lub 6 razy, a wcześniej podgrzać zalotkę np. nad garnkiem z gorącą wodą. Taki trik świetnie sprawdzi się u osób, które mają tendencje do opadania rzęs. Warto pamiętać, że podkreśleniem efektu zalotki będzie wytuszowanie rzęs. Dlatego z kosmetyku tego nie warto rezygnować, nawet jeśli chce się regularnie używać zalotki.

 


Jak podkręcić rzęsy bez zalotki?

Efekt pięknie podkręconych rzęs można uzyskać bez używania zalotki. Jak to zrobić? Wystarczy ogrzać palce i docisnąć nimi górę rzęs przez kilka sekund. Czynność tą trzeba powtórzyć kilkakrotnie. Najlepsze efekty osiągnie się stosując tę metodę na pomalowane tuszem rzęsy - ważne, aby maskara była już wysuszona.

Drugim sposobem na uzyskanie podkręconych rzęs bez zalotki jest użycie suchej szczoteczki z maskary. Należy nią rozczesywać końce rzęs, podkręcając je ku górze i wywijając. Ten sposób pozwala na uzyskanie delikatnego i niezwykle naturalnego podkręcenia.

Ostatnim ze skutecznych sposobów polecanych przez makijażystki jest podkręcanie rzęs łyżeczką. Tą należy ogrzać np. suszarką do włosów lub nad wrzątkiem, a następnie palcem przytrzymać rzęsy na jej wypukłej stronie. Łyżeczkę można też przycisnąć na kilka sekund do nasady rzęs od wypukłej strony. Spowoduje to ich naturalne wywinięcie.Kępki i sztuczne rzęsy

Osoby, których nie zadowalają efekty domowych sposobów, zawsze mogą sięgnąć po kępki i sztuczne rzęsy. Na rynku można znaleźć wiele modeli rzęs na pasku. W e-drogeriach dostępne są tzw. połówki delikatnie podkreślające spojrzenie i aplikowane w kącikach oka, a także długie i gęste modele przypominające kształtem skrzydła motyla. Założenie sztucznych rzęs zawsze jednak będzie bardziej czasochłonne niż pomalowanie ich podkręcającą maskarą Physicians Formula lub wykorzystanie domowych sposobów.