Sukienki wiosenne. Co założyć wiosną tego roku?


Wiosna, Wiosna, Wiosna, ach to Ty! Takiej kwiecistej wiosny to dawno nie było… Nie tylko mam na myśli te rozkwitające w ogrodzie, ale również to, że kwieciste motywy są absolutnym must have tego sezonu! Kwiaty już od blisko dwóch sezonów przewijały się u większych projektantów. Sezon wiosna 2021 jest wyjątkowy, ponieważ zdecydowana większość pokazów odbywała się online, bez udziału publiczności. Jednak nic nie zahamowało modowego pędu ku najnowszym stylom! Ta wiosna zapowiada się wyjątkowo romantycznie, zwiewnie i kwiatowo – coś idealnego dla każdej kobiety. 
 

Sukienki wiosenne w stylu romantic-retro

Czasy wiktoriańskiej noweli i przerysowanych strojów już dawno przeszła do historii. Jednak niektórzy projektanci tacy jak Patou czy Cecilie Bahnsen postanowili wyciągnąć to, co najlepsze z kart historii! Niesamowite kreacje to połączenie prostoty wzorów i materiałów z lat dwudziestych wraz z romantyzmem i bufiastością wiktoriańskich dam. Te cechy sukienki wiosennej zostały odpowiednio dostosowane do wymogów obecnych czasów. Te kreacje ze względu na swój luźniejszy krój będą doskonałe do każdego typu figury. Każdy ruch w sukience tego typu będzie wyglądał niezwykle efektownie

Intensywne kolory wiosennych sukienek

Po tych wszystkich ciężkich miesiącach spędzonych w zamknięciu społecznym, aż chce się wybiec z domu i intensywnie czerwonej sukience wyściskać kilka przypadkowych osób. Projektanci poszli w stronę dopaminę dressing i trendu, który pomaga rozmyć depresję ostatnich dni. Fuksja, czerwień, pomarańcz – to kolory, które koniecznie muszą zawitać w twoich stylizacjach. Te intensywne kolory mają do to siebie, że możesz je wykorzystać na formalne i mniej formalne okazje.

Krój obowiązkowo luźny i zwiewny! W tego typu sukienkach istnieje jakieś rozwiązanie, które pozwala zaakcentować talię. Przeważnie jest to sznurek, gumka ściągająca lub cieniutki pasek.

Stonowane sukienki wiosenne

Wiadomo, że czasem z góry narzucony dress code niweczy wszelkie stylizacyjne plany. Czekaj, mam dla Ciebie niesamowitą niespodziankę – pastele i kolory nude dalej w kanonie modnych kolorów! Pytasz, jak to się stało? Zeszła wiosna zaskoczyła nas wszystkim lockdownem i koniecznością pracy z domu. Dyrektorzy kreatywni największych marek wraz z projektantami wychwycili ten specyficzny głód narodu na powrót do pracy. Z tego też powodu powstały kolekcje luźnych korporacyjnych ubrań roboczych w luźniejszych fasonach. Widzisz co Chloe i Dior zmajstrowali z szarościami i pastelami? Możesz ten trend zauważyć w sukienkach wiosennych, szczególnie tych, w których możesz pokazać się w biurze. Zaletą takich sukienek jest to, że są niesamowicie wygodne. W przeciwieństwie do obcisłych ołówkowych spódnic (pokonywanie wysokich stopni było wyzwaniem!) i koszul z żabotem

Wiosna w tym roku zapowiada się wyjątkowo obficie. Jest to dobra nowina dla kobiet, które uwielbiają mieszanie stylów, kolorów i luźniejszych krojów. Każdą z powyższych sukienek możesz uzupełnić o srebrne dodatki w postaci długiej biżuterii, srebrnawej torebki i paska.