Rodzaje podkładów do twarzy - co warto o nich wiedzieć?

 

Gładka i nieskazitelna cera to marzenie większości kobiet. W końcu twarz jest naszą wizytówką, dlatego warto poczynić wszelkie niezbędne kroki, które pomogą Ci to osiągnąć. Nienaganny wygląd cery pomaga nam poczuć się pewniej w wielu sytuacjach - począwszy od tych prywatnych przez biznesowe. Podkład do twarzy pomoże Ci osiągnąć ten upragniony efekt nieskazitelnej skóry. Gładka buzia, z zatuszowanymi niedoskonałościami, pęknietymi naczynkami lub zmianami trądzikowymi - w tym wszystkim pomoże Ci właśnie odpowiednio dobrany fluid do potrzeb Twojej skóry.

1. Jakie są rodzaje podkładów?

2. Podkłady matujące

3. Podkłady nawilżające

4. Kremy BB i CC

5. Jak dobrać podkład dla siebie?

6. Dobrze dobrany pokład to inwestycja, która się zwraca

 

Jakie są rodzaje podkładów?

Każda cera jest inna i ma inne potrzeby. Skóra jest nie tylko odzwierciedleniem naszego wieku, ale wyraża także naszą codzienną troskę o nią. Uwypukla wszelkie niedociągnięcia i braki w pielęgnacji. To tłumaczy, dlaczego warto dobierać każdorazowo podkład do aktualnych potrzeb skóry. Z uwagi na to, że żyjemy w klimacie, który wymaga od nas nieco innych kroków pielęgnacyjnych latem, a innych zimą - warto dogłębnie obserwować swoją skórę przed sięgnięciem po konkretny podkład. O ile latem w wielu przypadkach sprawdzą się na przykład podkłady o właściwościach matujących, tak z kolei w okresie zimowym - grzewczym, warto sięgnąć po fluidy wykazujące właściwości nawilżające. Skóra narażona na duże zmiany temperatur jest bowiem wrażliwsza i wysuszona, dlatego warto przy każdej możliwej okazji sięgać po produkty, które ją nawilżą. Szeroką ich gamę znajdziesz na: wizazsklep.pl/.

 

Podkłady matujące

Posiadaczki cery normalnej z tłustą strefą T borykają się z problemem błyszczenia w ciągu dnia i konieczności zbierania nadmiaru sebum. Takie poprawki w ciągu dnia nie należą do komfortowych i pożądanych aktywności, dlatego aby tego uniknąć - warto wspomóc się podkładem o właściwościach matujących. Dzięki takiemu podejściu znacznie zmniejszasz ryzyko i intensywność błyszczenia cery. Warto jednak obserwować stan swojej skóry i sprawdzać, czy taki matujący fluid nie przyczyni się do wysuszenia skóry. Sprawdź dostępne propozycje i dobierz podkład dla siebie https://www.wizazsklep.pl/news/121/lumene-podklady-do-twarzy-i-fluidy.

 

Podkłady nawilżające

To idealna opcja dla posiadaczek cery normalnej oraz suchej. Współczesne fluidy w niczym nie przypominają już ich pierwotnych odpowiedników. Nowoczesne formulacje powstają w oparciu o zdobycze współczesnej nauki i są dopasowywane do potrzeb konkretnego rodzaju cery. Warto obserwować swoją skórę i w przypadku zauważenia suchych skórek skupić się na właściwej pielęgnacji. Aby zmaksymalizować efekty tego podejścia - słusznym krokiem jest sięgnięcie po podkłady nawilżające. Pomoże Ci to uzyskać satysfakcjonujące efekty i cieszyć się nawilżoną cerą o wyrównanym kolorycie.

 

Kremy BB i CC

Od kilku lat rynek jest podbijany przez kremy BB oraz CC. Pełnią one rolę zarówno koloryzującą jak i pielęgnacyjną. Stanowią bowiem połączenie łatwoprzyswajalnego kremu oraz korektora. Jeśli zatem nie chcesz nakładać na swoją skórę obciążającego, mocno kryjącego podkładu - wówczas wybór takiej pielęgnacyjnej wersji będzie dla Ciebie zapewne lepszym rozwiązaniem. Dla przykładu - jeżeli jesteś posiadaczką cery naczynkowej lub z delikatnymi przebarwieniami, albo chcesz po prostu wyrównać koloryt skóry i nadać jej pożądanego blasku - wówczas dobrym kierunkiem będzie wybór takiego właśnie produktu. Kremy BB i CC różnią się stopniem krycia. Te drugie wykazują bowiem intensywniejsze krycie. 

 

Jak dobrać podkład dla siebie?

Punktem wyjściowym Twoich poszukiwań powinno być znalezienie odpowiedzi na pytanie jakie problemy sprawia Twoja skóra. Dzięki dobraniu właściwego produktu do potrzeb cery przyczynisz się także w niewymagający sposób do przedłużenia podkładu na Twojej skórze. Niemniej ważna jest pielęgnacja - czyli Twoja codzienna rutyna w domu. Nie możesz bowiem oczekiwać, że kupując drogi podkład z wysokiej półki będzie on w stanie zamaskować luki pielęgnacyjne. Podstawą jest tutaj odpowiednio dobrana pielęgnacja, która wedle standardowych procedur opiera się na złuszczaniu martwego naskórka, nawilżaniu i dostarczaniu skórze cennych składników odżywczych. Tak przygotowana cera jest niejako jak płótno dla malarza - chłonie wszelkie serwowane jej wartościowe substancje, a podkład trzyma się nieskazitelnie przez wiele godzin. Jeśli zatem zależy Ci na uzyskaniu jak najbardziej satysfakcjonujących rezultatów - nie pomijaj w swoim rozkładzie dnia chwili poświęconej na pielęgnację i sięgnij po jeden z oferowanych produktów: https://www.wizazsklep.pl/news/111/gosh-podklady-do-twarzy-i-fluidy.

 

Dobrze dobrany pokład to inwestycja, która się zwraca

Fluid to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdej damskiej kosmetyczki. Jeżeli zależy Ci na poprawie swojego wyglądu i pewności siebie - wybór takiego preparatu będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Zakamuflowane niedoskonałości, popękane naczynka, trądzik, przebarwienia - widoczność tych niechcianych elementów na Twojej skórze może skutecznie zamaskować dobrze dobrany podkład.