Co wyróżnia skuteczne środki do czyszczenia kuchni?

Mycie kuchni może być wyzwaniem. Jest to miejsce w domu najbardziej narażone na zabrudzenia - w tym te trudne: tłuste i przypalone. Z odpowiednią chemią gospodarczą nie musi być jednak takie skomplikowane. Co wyróżnia skuteczne środki do czyszczenia kuchni? Jak je wybrać i gdzie kupować? Podpowiadamy. 


Mycie naczyń

Skuteczny środek do mycia naczyń bez trudu usunie tłuste zabrudzenia z talerzy czy garnków. Dobry środek rozpoznasz po tym, że do osiągnięcia celu, nie będzie trzeba użyć wiele produktu. Wybierając płyn dla sprawdź czy dany specyfik zawiera substancje chroniące ręce przed wysuszeniem.

Warto zwrócić uwagę na sprowadzane zza zachodniej granicy kapsułki do zmywania (https://eurochemia.com/28-tabletki-kapsulki-do-zmywarki). Ponieważ obowiązują tam inne regulacje prawne, nawet produkty, których nazwy są nam doskonale znane, mogą mieć mocniejsze i bardziej skuteczne działanie, przez większe stężenia substancji czynnych. Szczególnie warto je wypróbować, jeśli zmagasz się z niedomytymi naczyniami w zmywarce.

 

Kupuj przez Internet

Środki czystości najlepiej kupować online. Zaoszczędzisz na tym czas i pieniądze, ponieważ, jak powszechnie wiadomo, bardzo często te same produkty na stronie internetowej są tańsze od tych na półkach sklepowych. Dzieje się to dlatego, że sprzedawca nie musi płacić dodatkowej marży za wystawienie produktu i pracę pracowników sklepowych. Można kupować wprost od producenta lub importera i korzystać z lepszych cen. W internecie znajdziemy też produkty, których nie ma w popularnych sieciówkach - na przykład chemię importowaną z zachodu lub produkty bardzo ekologiczne, produkowane na mniejszą skalę (ale te ostatnie są zdecydowanie droższe). Kupując w sieci nie ma ryzyka, że produkt, który masz sprawdzony i lubisz z niego korzystać, będzie niedostępny.

 


Niezbędne środki do mycia kuchni

Do skutecznego mycia kuchni potrzeba kilku detergentów. Lista zadań jest długa:

  • usuwanie kamienia ze zlewu;
  • czyszczenie płytek z tłuszczu;
  • usuwanie brudu z okapu i kratki wentylacyjnej (bardzo tłuste zabrudzenia);
  • mycie okien i podłogi;
  • usuwanie zaschniętego tłuszczu z kuchenki i piekarnika.

Aby poradzić sobie, bez problemu z tymi zadaniami, będziesz potrzebować: płynu odtłuszczającego, mleczka myjącego, płynu do okien, płynu do podłogi oraz sprayu do czyszczenia trudnych zabrudzeń. Czym się różni spray od mleczka? W mleczkach zawarte są mikrokryształki, które pozwalają na usuwanie plam bez szorowania. Spray, pozwala za to, na czyszczenie bardziej delikatnych struktur, które łatwo ulegają zarysowaniu. Wybieraj te, które są skuteczne przy małej ilości wykorzystywanego produktu. 


Sprzątaj na bieżąco

Nawet jeśli tego nie lubisz, sprzątaj kuchnię na bieżąco. Łatwiej domyć cieńszą warstwę tłuszczu i zajmie to mniej czasu, niż gdy zabrudzenie będzie stare i mocno widoczne. Oprócz dobrej chemii gospodarczej pamiętaj także o odpowiednim sprzęcie. Ścierkach, gąbkach, wygodnym mopie oraz rękawiczkach chroniących dłonie. Odpowiednie produkty i nie zostawianie porządków na ostatnią chwilę, mogą sprawić, że sprzątanie będzie łatwe i przyjemne.


Środki do sprzątania kuchni - podsumowanie

Skuteczne środki do sprzątania kuchni powinny być wydajne, odpowiednio dobrane do powierzchni i ekonomiczne. Nie zapominaj o zapachu! To on sprawia, że po wyczyszczeniu zabrudzeń czujesz jeszcze większą satysfakcję. Kupuj z zaufanych źródeł i nie trać czasu na stanie w kolejkach. Oszczędzaj czas i pieniądze.

 

 * Artykuł sponsorowany