Pierścionki zaręczynowe - klasyczne czy nowoczesne?

Nie ulega wątpliwości, że o miłość trzeba dbać i ją pielęgnować, bo jest ona najważniejszym elementem naszego życia. Decydując się na poważny związek warto o tym pamiętać. I na przykład podczas składania ukochanej osobie deklaracji miłości dopracować każdy szczegół, by chwila zaręczyn była wyjątkowa i stała się źródłem niezapomnianych wspomnień. Ważnym elementem oprawy tego wydarzenia jest pierścionek zaręczynowy - symbol miłości. Powinien być więc idealny.

Klasyczny a może nowoczesny pierścionek zaręczynowy - który wybrać?

Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wybór jest w znacznej mierze determinowany indywidualnymi preferencjami. Oferta rynkowa pierścionków zaręczynowych jest na tyle duża, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie - spełniającego jego oczekiwania i trafiającego w gusta (np. https://www.interjubiler.pl/pl/c/PIERSCIONKI-ZARECZYNOWE/23).

W związku z tym, że zaręczyny to niezwykle wyjątkowa chwila w naszym życiu, to pierścionek - symbol miłości - musi być wyjątkowy i pasujący do osobowości ukochanej osoby. Może być bardziej klasyczny - złoty z brylantem czy diamentem, lub przybrać bardziej nowoczesną formę i być wykonany z białego, różowego bądź wielokolorowego złota z kompozycją wielokamieniową. Niezależnie od tego, który z nich zostanie wybrany ważna jest dbałość o detale.

Wybór pierścionka zaręczynowego to też doskonały moment na realizację swoich własnych projektów. Pierścionki zaręczynowe mogą zostać wykonane zgodnie z indywidualnym zamówieniem i wówczas z całą pewnością będą niezwykle oryginalnym symbolem wielkiej miłości. Dobrym pomysłem będzie też grawer na pierścionku zaręczynowym.

Pierścionek z diamentem lub brylantem - piękne i ponadczasowe

Najbardziej popularne pierścionki zaręczynowe są ozdobione diamentem lub brylantem. Od razu pojawia się pytanie jaka jest między nimi różnica. Otóż taka, że diament kiedy zostaje oszlifowany staje się brylantem. Diament jest najtwardszym minerałem, niezwykle odpornym, a więc pięknym i wiecznym - idealny symbol miłości.

Najbardziej uniwersalne są pierścionki zaręczynowe z białym brylantem, ponieważ zawsze świetnie się prezentują pasując do każdej kreacji i okoliczności - idealne zarówno na bal, jak i na wyjście do pracy czy z przyjaciółmi. Warto przy tym podkreślić, że brylanty w pierścionkach są dostępne w różnych szlifach - princesc cut, markizna czy owal.

A może nowoczesne połączenia - czarne diamenty lub brylanty z szafirem lub rubinem?

Ciekawą propozycję stanowią pierścionki zaręczynowe z czarnym diamentem. Zachwycają swoją delikatnością i oryginalnym pięknem. Tego typu modele są dostępne zarówno w wersji klasycznego żółtego złota, jak i białego lub "czarnego".

Doskonale prezentują się także pierścionki zaręczynowe, które łączą w sobie brylanty z innymi kamieniami szlachetnymi takimi jak szafir czy rubin. Subtelne i fenomenalne, dzięki blaskom wydobywającym się z brylantów. Tego typu połączenia świetnie prezentują się w połączeniu z białym złotem, które to idealnie eksponuje kamienie szlachetne - optycznie je powiększa i dodaje blasku.