Obrazy na szkle do salonu – bogactwo wzorów i kolorów


Obrazów posiadających funkcję dekoracyjną na rynku jest coraz więcej. Są coraz wyrafinowane, bardziej pomysłowe i zaskakujące. Artyści nie tylko proponują nowe wzory, faktury, niespodziewanie łączą barwy czy style, ale wprowadzą nowe surowca. Obraz już nie tylko kolarzy się z tradycyjnym płótnem. Obrazy na szkle do salonu są coraz częściej wybierane jako nowoczesny element dekoracyjny we współczesnych aranżacjach wnętrz. 
 

Obraz na szkle do salonu – zalety

Taki dodatek wyróżnia się dużą odpornością na niekorzystne czynniki atmosferyczne tj. jak promienie słoneczne czy wilgoć. Zachowuje wyraziste kolory przez lata, co nie zawsze ma miejsce w przypadku klasycznych obrazów wykonanych na płótnie. Obraz jest trwały wykonany na hartowanym szkle o grubości 4 mm.

Już samo jego wykończenie daje poczucie dużej estetyki. Świetnie sprawdzi się z minimalistycznych wnętrzach, gdzie przeważa szkło jako główny materiał surowcowy mebli czy podłogi. Będzie harmonizował się z surową kolorystyką czy prostymi konturami innych dodatków we wnętrzu.

Dekoracja ze szkła sprawdzi się w domu, gdzie przebywa alergik. Kurz bardzo szybko przywiera do tradycyjnych obrazów i tak naprawdę trudno go usunąć bez ryzyka jego uszkodzenia. Grafikę na szkle można bardzo łatwo wyczyścić lub zwyczajnie umyć pod bieżącą wodą z detergentem. Nie musimy obawiać się, że dekoracje będzie siedliskiem kurzu, a my nie będziemy w stanie utrzymać właściwej czystości.

Grafiki na szkle dają poczucie przestrzenności, efektu 3D. Doskonale odwzorowane są kolory i najmniejsze szczegóły. Obraz doskonale odbija światło, sprawiając, że wygląda to dość zjawiskowo i niespotykanie. Można go powiesić niemalże wszędzie. Jednakowo w przedpokoju, salonie, łazience czy nawet kuchni. Wzorów jest tak dużo, że z łatwością wybierzemy coś, co idealnie wpisywać się będzie w nasz gust i charakter pomieszczenia.

Obraz na szkle do salonu – inspiracje

Salon pełni funkcję reprezentatywną całego mieszkania. Powinien zachwycać swoją elegancją oraz niespotykanym kunsztem w doborze dodatków. Możesz w nim eksperymentować różnymi rozmiarami oraz kształtami obrazów. Najlepszy efekt dają grafiki o dużej powierzchni. Dostępne są obrazy na szkle w formatach tj. 50x100, 70x100, 50x125, 60x120, 70x140. Można jest wieszać zarówno w pionie, jak i poziomie. W salonie świetnie sprawdzają się: 
 

- krajobrazy – malownicze góry, niebo, jeziora, panoramy, łąki, wschody słońca czy morze przybliżą nas do natury. Są bardzo różnorodne, każdy widok mieni się niezliczoną ilością barw. Do wyboru mamy krajobrazy uchwycone nocą, w świetle dnie czy o różnych porach roku. Szczyty górskie i przełęcze będą inaczej wyglądały ośnieżone niż skąpane w świetle letniego słońca; 
 

- natura – chmury, las, drzewa, egzotyczne liście, czy zdjęcia ogrodu wprowadzą w nasze wnętrze niespotykany klimat, nic w tym dziwnego od zawsze człowiek stawiał na pierwszym miejscu kontakt z naturą, jest to coś normalnego. Warto wykorzystać grafiki z naturalnym elementami. 
 
 
- kwiaty i elementy roślinne - kwiaty idealnie prezentują się w każdej stylizacji. Można spotkać je w kompozycji kwiaty w wazonie. Do wnętrza o klasycznym wystroju warto wybrać realistyczne kwieciste, wzory, które wiernie odzwierciedlą naturę. Kwiaty idealnie będą pasowały do salonu w stylu romantycznym. 
 

- abstrakcja – każde wnętrze jest inne i utrzymane jest w różnym stylu, nie zawsze będą pasowały do niego grafiki o tematyce krajobrazów czy roślin, dobrze więc w takiej sytuacji postawić na bardziej wyszukane wzory i motywy. Abstrakcja to nie tylko fraktale czy figury geometryczne, ale również paski i motywy przestrzenne, iluzyjne. 
 

- reprodukcje – klasyka jest zawsze na czasie, zwłaszcza gdy chcemy stworzyć w tym stylu salon. Obrazy sławnych artystów pozwolą osiągnąć nam zamierzony efekt. Obrazy Chełmońskiego to prawdziwe perełki, które ozdobią każdy salon. A nastrojowe obrazy Gierymskiego wyczarują romantyczny klimat w salonowej przestrzeni. Przepiękne kwiaty Boznańskiej idealnie sprawdzą się nawet w niewielkich rozmiarach saloniku. Nie można zapomnieć również o pejzażach van Gogh’a oraz jego wspaniałych słonecznikach. Do salonów umeblowanych w stylu współczesnym sprawdzą się reprodukcje Giorgio de Chirico, Wassily Kandinsky, Salvador Dali, Max Ernst, George Braque, Piet Mondrian, Paul Klee czy Juan Gris. Każdy obraz podkreśli szklana powłoka.