Uratujmy Morelkę i Marcelka! Zwierzęta idą na rzeź


Wobec każdego cierpienia nie można przejść obojętnie, nie zależnie od tego czy dotyka ono ludzi, czy zwierzęta. Zwierzęta to jak ludzie cierpią. Z tym że ich cierpienie jest często niezauważalne, pełne ciszy. Przecież nie mogą same prosić o pomoc. To my musimy wykonać ten gest. Gest współczucia i dobrej woli. 
 

Organizacje ratujące zwierzęta

Jeśli interesuje nas realna pomoc dla zwierząt, z pewnością warto poszukać fundacji, która się tym zajmuję. Jedną z nich jest Fundacja Centaurus, która działa dla zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit, a więc nienastawioną na zysk, której celem jest dobroczynności skierowana wobec zwierząt w wielu aspektach. Dzięki niej udało się uratować ponad 1300 okoni, 50 osiołków, paręset psów oraz liczne zwierzęta gospodarskie i domowe. Zwierzęcy Folwark w Szczedrzykowicach (koło Legnicy) stanowi azyl dla koni. A pod Sobótką znajduje się ośrodek rehabilitacyjny oraz adopcyjny dla psów. To wszystko nie byłoby możliwe bez darczyńców, którzy wspierają finansowo cele fundacji.
 

Pomoc dla Morelki i Marcelka 

Na stronie fundacji znajduje się kilka akcji pomocowych. Znajdziemy tam zwierzęta, które realnie potrzebują naszej pomocy. Ich historie są często bardzo dramatyczne. Każde serce z pewnością zostanie poruszone na widok, tych biednych, bezradnych zwierząt, które potrzebują naszej pomocy, by żyć. Bohaterami jednej z historii jest Morelka i Marcelek. Oba koniki żyją w strasznych warunkach. Morelka – starszy koń, nie ma siły już chodzić na swoich kopytach zdeformowanych chorobą. Marcelek to jej dziecko. Widać, że oba koniki są bardzo zżyte ze sobą. Całą historię znajdziecie - na https://centaurus.org.pl/morelka-i-marcelek/#historia
 

Jeśli im nie pomożemy, zwierzęta pójdą na rzeź. Handlarz zgodził się na ich uwolnienie. Ale to wszystko kosztuje, potrzeba jest kwota 3400 zł. Na tyle wyceniona życie zwierząt. Termin spłaty mija 10 czerwca. Czasu jest więc bardzo nie wiele. Możemy zrobić to razem, wystarczy wpłata symbolicznej kwoty. 2, 5 czy 10 zł to dla wielu naprawdę niewiele dla nich to cena życia. Jestem pewna, że razem uda się nam ich uratować. 
 
Proszę – uratujmy Morelkę i Marcelka, aby nie szły na rzeź.
 
Wpłat dokonać możesz w następujący sposób:
 

Nawet jeśli nie możesz sobie teraz pozwolić na darowiznę, udostępnij ten post znajomym. Niech informacja idzie dalej w świat.