Lekkie książki na wieczór

lekkie książki na wieczór

Każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu doświadcza stresu i codziennego napięcia. Jeśli jednak wiemy, że nasza energia jest na wyczerpaniu, warto znaleźć odrobinę czasu na relaks, aby choć na chwilę się wyłączyć i zapomnieć o codziennych obowiązkach. Sposobów jest wiele. Jednym z nich jest czytanie książek w długie zimowe wieczory. 
 
Książkę można zabrać ze sobą wszędzie — na plażę, w podróż, czytać ją do snu czy dzieciom. Idealnym momentem na wyciszenie z książką jest wieczór, kiedy to dzieci śpią i panuje błogi spokój. Nie każdy lubi trudną i ambitną literaturę. Choć są ludzie, którzy świetnie relaksują się przy kryminałach i literaturze grozy. Czasami dla naszych skołatanych emocji wystarczą zwykłe proste historie o miłości i przyjaźni, przepełnione sporą dawką humoru i optymizmu. Jakie więc książki wybrać na wieczór?

1. Czterdzieści zasad miłości

Główna bohaterka Ella Rubinstein nie czuje się spełniona w swoim życiu, mimo że dom, rodzinę, pracę oraz absorbujące hobby. Czuje ciągle, że jej czegoś brakuje. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Musi zrecenzować książkę opowiadającą o derwiszu przemierzającym Bliski Wschód w poszukiwaniu Boga i jego spotkaniu z poetą — Rumim. Kobieta nawet się nie spodziewa jaki wpływ na nią będzie miał ten maszynopis, że to właśnie dzięki niemu przewartościowuje swoje dotychczasowe życie. "Czterdzieści zasad miłości" to piękna powieść o poszukiwaniu siebie, pełna pięknych metafor. Po lekturze z pewnością zadamy sobie pytanie o własne szczęście. Utwierdzimy się w przekonaniu, że nie warto bać się marzyć i podejmować ryzyka, gdy w grę wchodzą pozytywne zmiany w naszym życiu. 
 

2. Będą z tego kłopoty

Będą z tego kłopoty” to lekka książka na wieczór. Odprężająca, niewymagająca z ciekawą, nieprzytłaczającą fabułą. Przy tej historii nasz umysł z pewnością się rozluźni, a my całkowicie zapomnimy męczącym dniu. A wszystko to za sprawą motywu przyjaźni, który jest nieśmiertelny i zawsze prosty w odbiorze. Książka opowiada o trzech przyjaciółkach-nauczycielkach. Asia, dyrektorka szkoły ma poważane problemy w pracy, gdyż ktoś anonimowo podważył jej kompetencje i skrytykował zachowanie jej podwładnych. Kobieta swoje rozterki dzieli z Magdą, która nadal kocha byłego męża oraz Elką — marzycielką, która marzy o własnej działalności. Wykreowana historia z pewnością skradnie serce każdego czytelnika. Lekkość pióra, poczucie humoru sprawią, że z przyjemnością będziemy śledzić skomplikowane losy bohaterek.

3. Włoskie love story

Ola to poukładana dziewczyna z jasno wytyczonymi celami w życiu. Pracuje w nadmorskim kurorcie, we włoskim Rimini. Planuje jednak wrócić do Polski, gdzie czeka na nią jej chłopak, z którym chce spędzić resztę życia. Wszystko się zmienia, gdy ten zrywa z nią, a w jej życiu pojawia się Marcin. Historia "Włoskie love story" może jest trochę przewidywalna, może zaskakująca, ale świetnie napisana, w dobrym stylu i klimacie. Autorka w sposób bardzo realistyczny przedstawia emocje, jakie doświadcza bohaterka. Znajdziemy tutaj oprócz ciekawej fabuły dużo opisów kuchni włoskiej oraz samych krajobrazów. Co z pewnością pozwala poczuć klimat miasta. Dzięki lekturze w długie jesienne wieczory możemy wrócić do pełnej słońca i lata Rimini. Pozycja jest więc idealna na wieczory, gdy nie chcemy odkrywać jakiejś szczególnie zagmatwanej psychologicznej głębi.
 
* wpis powstał we współpracy z księgarnią wydajemisie.pl