Ekspres do kawy - jaki wybrać?

Ekspres do kawy to urządzenie, które pomaga nam każdego dnia wyjść z ciepłego łóżka. Chyba każdy z nas zmotywuje się myślą o kubku ulubionej kawy! Jaki ekspres wybrać?

Ekspres do kawy – dlaczego warto go mieć?

Ekspres do kawy jest sprzętem, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie życia. Jeszcze do niedawna kawy z prawdziwego ekspresu mogliśmy napić się jedynie w kawiarni czy restauracji, dziś jednak większość z nas posiada takie urządzenie we własnej kuchni.

Ekspres do kawy pozwala nam dobrze zacząć każdy ranek. Nie ma chyba nic lepszego niż filiżanka pysznej, aromatycznej kawy, która dodaje energii i pomaga dobrze rozpocząć każdy dzień. W zależności od tego, jaki rodzaj ekspresu wybierzesz, możesz przygotować różne napoje, każdego dnia zaskakując swoje kubki smakowe zupełnie innym smakiem i wyrazistym aromatem. Proces parzenia kawy jest prosty, ale niezwykle efektywny, a smak uzyskanego napoju zachwyci każdego.

Jakie są rodzaje ekspresów do kawy?

Ekspresy do kawy można zasadniczo podzielić na dwa rodzaje. Jednym z nich są ekspresy przelewowe, a drugim ekspresy ciśnieniowe.

Ekspresy przelewowe są bardzo łatwe w swojej budowie. Pozwalają na szybkie przygotowanie kawy, która trafia do specjalnego dzbanka. Zaletą tego urządzenia jest szybkość działania i fakt, że naraz możemy przygotować kawę dla większej ilości osób. Pewnym ograniczeniem jest natomiast fakt, że za pomocą ekspresu przelewowego możliwe jest zaparzenie tylko zwykłej kawy, nie da się natomiast przygotować latte czy macchiato.

Ekspresy ciśnieniowe są o wiele bardziej zaawansowane w swojej budowie i działaniu. W skład ciśnieniowych modeli wchodzą ekspresy kolbowe, kapsułkowe oraz automatyczne.

Ekspresy kolbowe są wykorzystywane przede wszystkim przez profesjonalistów, choć coraz częściej znajdują swoje zastosowanie w naszych domach. kawę przygotowuje się poprzez umieszczenie jej w specjalnej kolbie. Gorąca woda przelewa się przez ziarna, pozostawiając niepowtarzalny aromat i smak napoju. Ekspresy kawowe posiadają zwykle wbudowany młynek i funkcję spieniania mleka. Mimo wysokiego stopnia zaawansowania, ekspresy kolbowe są jednymi z najtańszych modeli ekspresów ciśnieniowych.

Ekspresy kapsułkowe do działania potrzebują specjalnych kapsułek z kawą. Wrzuca się je do urządzenia, wciska odpowiedni guzik, a kawa samoistnie wlewa się do filiżanki czy kubka. Zaletą tych ekspresów jest niewątpliwie łatwość obsługi. Pewnym ograniczeniem jest fakt, że kapsułki są dość kosztowne, a poza tym, mimo ogromnej różnorodności smaków kawy zamkniętej w kapsułkach, mamy bardzo niewielki wpływ na ostateczny smak kawy, w przeciwieństwie do ekspresów kolbowych. Kawa robi się właściwie automatycznie.

Najbardziej zaawansowanym i dającym największe możliwości sprzętem jest ekspres automatyczny. Wyposażony jest w zbiornik na wodę, zwany bojlerem. Woda ze zbiornika jest pobierana i podgrzewana. Możliwe jest dolanie do kawy gorącego i spienionego mleka. Za pomocą ekspresu automatycznego możesz przygotować pyszne latte macchiato czy inne napoje, które zachwycą Cię swoim smakiem i niepowtarzalnym aromatem.

Ekspres do kawy - jaki producent zasługuje na uznanie?

Wśród wielu różnych ekspresów do kawy, kilku producentów wysuwa się na pierwszy plan. Warto wspomnieć o tym, jak doskonałą jakością cieszą się ekspresy do kawy Philips. Marka jest doskonale znana ze swojej niezawodności i niskiej awaryjności, a ekspresy tej marki zachwycają swoją funkcjonalnością. Dostępne są zarówno ekspresy do kawy z młynkiem, jak i ze spieniaczem mleka.
Jeśli szukasz ekspresu, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale także elegancki i stylowy, postaw na ekspresy ciśnieniowe DeLonghi. ich ciekawy design sprawi, że Twoja kuchnia nabierze zupełnie nowego wymiaru, a każdy poranek stanie się niezwykłą przygodą.

Funkcje na które warto zwrócić uwagę przed zakupem ekspresu do kawy

Dobre ekspresy do kawy mają parametry techniczne, które ułatwiają codzienne korzystanie ze sprzętu. Przede wszystkim, przed zakupem warto zwrócić uwagę na moc. To ona decyduje o szybkości działania sprzętu. Jeśli o poranku działasz szybko, postaw na ekspres o jak najwyższej mocy. Warto dopilnować, by nie była ona niższa niż 1500 W. Bardzo ważną kwestią jest dodatkowa funkcjonalność w postaci opcji spieniania mleka czy automatycznego czyszczenia sprzętu. Niektóre ekspresy posiadają funkcję podgrzewania filiżanek. Dzięki niej kawa przez dłuższy czas pozostaje gorąca i aromatyczna. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, jakie napoje jesteśmy w stanie przygotować przy użyciu danego ekspresu. Ekspres przelewowy sprawdzi się tylko wtedy, gdy nie lubisz innych napojów prócz małej czarnej. Jeśli lubisz różnorodność, postaw raczej na ekspres automatyczny czy kapsułkowy.

Automatyczny program czyszczenia urządzenia pozwala na zachowanie go w idealnej czystości, a regulacja mocy kawy pozwala na dostosowanie jej do własnych preferencji smakowych. Możliwa jest także regulacja ilości zaparzanej kawy. Za pomocą zaawansowanych sprzętów przygotujesz aromatyczne latte macchiato, espresso macchiato czy napoje caffe latte i dostępne napoje cappuccino. Ekspresy automatyczne dają w tym temacie największe możliwości.

Gdzie szukać ekspresu do kawy

Jeżeli szukasz ekspresu do kawy i nie możesz zdecydować się na konkretny model, zajrzyj na stronę www.skapiec.pl. Jest to wygodna porównywarka cen, w której znajdziesz zestawienie różnych ekspresów wraz z cenami i wskazaniem, gdzie możesz zakupić go w najbardziej atrakcyjnej cenie. Taki katalog pozwoli Ci na zaoszczędzenie sporej ilości czasu i dobry wybór, którego nie będziesz żałować!

* materiał sponsorowany