Jak nauczyć dziecko samodzielnego jedzenia?

Chcesz spędzać miło czas przy rodzinnym obiedzie lub kolacji, podczas której nawet najmłodsi członkowie rodziny samodzielnie będą zajmować się własnym talerzem? Marzysz o tym, by Twój maluch zdrowo się rozwijał i uczył się samodzielnie poznawać nowych smaków? To bardzo ważne, bo dziecko, przed którym stawiamy talerz z przegródkami na różne przysmaki, poznaje swoje preferencje. Sprawdź, jakie naczynia i sztućce są odpowiednie dla dzieci. 

Akcesoria dziecięce – posiłki będą przyjemnością

Jakie możliwości stwarza dzieciom i rodzicom nowoczesny rynek akcesoriów do posiłków? Spore. Możesz wybierać spośród nietłukących i niepękających miseczek na przyssawkach, które eliminują problem rozlewania i rozrzucania jedzenia z powodu przesuwających się naczyń. Dla dziecka nie ma różnicy, czy dany przedmiot został nazwany przez kogoś zabawką, czy nie – dziecko lubi bawić się wszystkim, w tym również miseczkami i talerzykami. I całe szczęście, bo w ten właśnie sposób niemowlę rozwija się i poznaje świat. W sieci możesz zamówić artykuły z bezpiecznych, nietoksycznych tworzyw, które się nie tłuką i nie pękają. Będą mieć też interesujący dziecięcy design.

Talerzyki z przegródkami dla niemowląt

Dzięki specjalnym naczyniom z przegródkami można zaserwować dziecku na jednym talerzu kilka rodzajów potraw. To rozwiązanie idealne dla rodziców, którzy chcą żywić dziecko zgodnie z założenia BLW. Warto sprawdzić, jak wiele możliwości stwarzają nowoczesne miseczki i talerzyki przeznaczone specjalnie dla dzieci. Kompletując wyprawkę dla dziecka nie można też zapomnieć o takich niezbędnikach, jak miseczki do karmienia niemowląt, śliniaki, podkładki i maty pod krzesło do jedzenia. Minimalizują one czas sprzątania po posiłkach, a dzięki temu, że są wykonane z nieprzemakalnych materiałów, ich wyczyszczenie będzie bardzo łatwe. Nowoczesne naczynia dla dzieci są ergonomiczne i dostosowane do ich manualnych możliwości. To właśnie dlatego opiekunowie będą mogli zostawić dziecko sam na sam z łyżeczką i miską i obserwować, jak się rozwija z każdym posiłkiem.