Zawieszki do smoczków – naturalny przyjazny materiał


Smoczki i gryzaki są przedmiotami, które z definicji mają nieustanny kontakt z ustami dziecka, nic więc dziwnego w tym, że wiele osób opiekujących się niemowlęciem zastanawia się nad tym, w jaki sposób dbać o ich higienę. Zadbanie o to, by smoczek pozostał w dziecięcym wózku podczas spaceru jest niekiedy bardzo ważne, bo niektóre dzieci stają się bez nich niespokojne i tracą poczucie bezpieczeństwa. Dobrym pomysłem może okazać się specjalna zawieszka, którą można przytwierdzić do dziecięcego kaftanika, czy do samego wózka. 

Zindywidualizowany prezent – zawieszka do smoczka

Przez internet możesz zamówić prezent, z którego ucieszą się rodzice, a dziecko będzie mieć praktyczne rozwiązanie problemu gubienia ulubionego gryzaka lub smoczka. Zawieszka wykonana z drewnianych koralików jest drobiazgiem, który idealnie nadaje się na upominek podczas pierwszej wizyty u nowonarodzonego dziecka, sprawdzi się też w przypadku nieco starszych niemowląt. Zawieszka do smoczka może być spersonalizowana, wystarczy, że zamówisz taką, która składa się z koralików układających się w imię dziecka. Możesz zdecydować się też na ciekawą sentencję, zabawny cytat lub przesłanie. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni, jest to bardzo kreatywny sposób na podzielenie się dobrymi życzeniami dla dziecka.

Drewniane zawieszki na smoczki – naturalny materiał

W przypadku koralików z drewna można śmiało mówić o inwestycji w dobry rozwój dziecka, gdyż kontakt z naturalnym i szlachetnym materiałem, jakim jest drewno, uspokaja, stymuluje rozwój poprzez dźwięk. Jest ona przyjazny dla uszu dziecka i czasem jest to o wiele lepszy pomysł na stymulację rozwoju słuchu, aniżeli zabawki wydające bardzo natarczywe, sztuczne dźwięki, wypaczające gust muzyczny. Dlatego właśnie warto inwestować w zabawki i gadżety z naturalnych materiałów, takich jak kamienie, czy drewno. Dziecko nie będzie gubiło smoczka, czy gryzaka, nie będzie trzeba też co chwila go czyścić, bo nie będzie on mieć kontaktu z podłogą, czy chodnikiem. Możesz wybrać wesołe kolory lub pozostać przy naturalnej barwie drewna.