Puzzle 3D dla dzieci i dorosłych

 
Dla większości osób puzzle to płaska układanka składającą się z kilku pasujących elementów. Tymczasem puzzle to również różne części, które pozwalają na stworzenie trójwymiarowej konstrukcji. Chodzi oczywiście o puzzle 3D dla dzieci i dorosłych pozwalające na kreatywną i angażującą zabawę. Takie puzzle wymagają od nas sporo nakładu pracy i czasu, ale efekt, jaki osiągniemy, jest niesamowity, znacznie przewyższający obraz, jaki uzyskamy po ułożeniu zwykłych puzzli. Może warto rozważyć właśnie zakup puzzli 3D, jeśli zależy nam na świetnej zabawie. 
 

Jak układa się puzzle 3D?

Puzzle 3D podobne są do zabawy klockami konstrukcyjnymi. W opakowaniu znajduje się określona liczba puzzli, wykonanych ze specjalnego usztywnianego materiału. Wszystkie puzzle są ponumerowane, ponacinane i umieszczone w określonych arkuszach. Chcąc stworzyć wymarzoną konstrukcję, musimy po kolei wypychać każdy puzzel z arkusza, a następnie dopasowywać go puzzla z dedykowanym numerem. Układając puzzle 3D nie potrzebujemy, ani kleju, ani nożyczek. Puzzle wkłada się po prostu w poszczególne elementy do specjalnych dziurek. Na początku ogrom pracy może przytłaczać, ale jeśli będziemy wykonywać wszystko zgodnie z instrukcją, otrzymamy coś niesamowitego. Efekt nas zaskoczy. A to najważniejsze. Świetna zabawa gwarantowana. 
 

Co można ułożyć z puzzli 3D?

Puzzle 3D dla dzieci to masa różnych motywów. Można zbudować przepiękny domek dla lalek, wieżę astronomiczną Harrego Patera, dinozaura, samochód wyścigowy czy globus. Dostępne są zestawy statków pirackich, żaglowców czy samolotów myśliwskich. Miłośnicy piłki nożnej również znajdą coś dla siebie, konstruując Stadion Inter Mediolan, który jest jednym z 27 europejskich stadionów najwyżej ocenianym na 5 gwiazdek przez UEFA albo Stadion Wembley, najdroższy obiekt sportowy, jaki kiedykolwiek powstał. Najpopularniejszymi wzorami są sławne budowle oraz miasta. Można na przykład zbudować całą panoramę Białego Domu, katedrę Note Dame, Wieżę Eiffel, Empire State Building, Krzywą Wieżę Piza, miasto Warszawę, Wenecję czy róże domki świata. Tak naprawdę wszystko, co sobie tylko wymarzymy. Ceny w zależności od tego co chcemy zbudować, są wyższe od cen puzzli tradycyjnych. Musimy jednak pamiętać, że układając puzzle 3D, otrzymujemy również przepiękny trójwymiarowy model do postawienia na półce, który będzie ozdobą każdego pokoju.