Fototapeta idealna do małżeńskiej sypialni


Sypialnia małżeństwa stanowi pewną oazę, azyl, w którym każdy z partnerów powinien czuć się dobrze i komfortowo. Należy uwzględnić potrzeby obojga, a nie tylko jednej ze strony. Warto zadbać oto, aby wnętrze było urządzone w taki sposób, by z przyjemnością spędzać w nim wieczory i ranki. Idealnym rozwiązaniem dekoratorskim może okazać się położenie fototapety na ścianie sypialni. 

Idealna tapeta do sypialni

Wybierając fototapetę do sypialni, można w sposób efektowny ozdobić ściany, ale również zamaskować wszelkie niedoskonałości panujące we wnętrzu. Taka metamorfoza nie wymaga dużych nakładów finansowych ani skomplikowanych działań remontowych. Wystarczy tylko dobry klej i wsparcie drugiej osoby. Wybierając fototapetę do sypialni małżeńskiej, warto dokładnie zapoznać się z nowoczesnymi wzorami, fakturami oraz kolorystyką, jaką proponują nam sprzedawcy. Zdecydowanie należy wziąć pod uwagę pozostały wystrój sypialni i mieszkania. Całość musi być spójna i w pełni harmonijna.

Fototapeta las we mgle

Las od zawsze był kojarzony z ciszą, spokojem i wytchnieniem. W sypialni małżonkowie szukają odpoczynku, wzajemnej bliskości, długiego i spokojnego snu. Zalesione pagórki, błękitne wody, góry oraz biało-szara mgła tworzą właściwy klimat do relaksu. Zamglony las z przebijającym się ciepłymi promieniami słońca nadaje wnętrzu unikatowego charakteru. Fototapeta las we mgle to najnowszy trend wnętrzarski. Bardzo chętnie wybierana jest do nowoczesnych sypialni, zwłaszcza tam, gdzie potrzeba mocnego akcentu graficznego.  

Tapeta mgła polecana jest zwłaszcza do miejskich wnętrz, gdzie szuka się ukojenia i pragnie bezpośredniego kontaktu z naturą. Fototapeta będzie idealną propozycją, dla małżonków, którzy są wielbicielami przyrody i spontanicznych wędrówek. Jest idealną odpowiedzią na wzajemne potrzeby partnerów. Stanowi pewien kompromis między typowym, delikatnym kobiecym wystrojem, a szorstką i twardą męską aranżacją. Grafika tworzy aurę tajemniczości, prywatności, którą tak pragną małżonkowie. 

Nie tylko piękno, ale również jakość

Wybierając tapetę do sypialni małżeńskiej, nie można zapomnieć również o pożądanych właściwościach materiału. W sklepie fototapety.shop mamy dostępną fototapetę las we mgle na różnych typach materiału. Sprzedawane są tapety, które posiadają ekologiczny druk, są zmywalne, odporne na szorowanie. Oferowana jest fototapeta flizelinowa, która jest łatwa w nakładaniu, jak i późniejszym demontażu. Posiada gładką powierzchnię, co gwarantuje świetny efekt wizualny. Matowe wykończenie zabezpiecza przed odbijaniem światła i zniekształceniem obrazu. Materiał odporny jest na działanie pleśni.

Popularny motyw lasu we mgle dostępny jest również w postaci fototapety samoprzylepnej. Ten rodzaj tapety nie wymaga użycia kleju. Można ją wielokrotnie odklejać i przyklejać. Ma również matowe wykończenie i strukturę zabezpieczającą przed odbijaniem światła. Należy tylko pamiętać, że położenie na podłożu pomalowanym farbami zmywalnymi może być utrudnione. Podłoże należy wcześniej przygotować, przez odpowiednie przetarcie powierzchni. Do wyboru jest również fototapeta lateksowa oraz fototapeta strukturalna.