Jaki podkład do cery dojrzałej wybrać?


Proces starzenia się skóry to niezwykle naturalny i normalny proces, którego nikt z nas nie uniknie. Nawet najlepsza pielęgnacja i metody-cud nie zmienią naturalnego przebiegu rzeczy. Mogą one jedynie opóźnić ten proces bądź go załagodzić. Gdy widzisz u siebie już część oznak starzenia się naskórka, być może zastanawia cię, jak dobierać podkład do jego potrzeb. Spieszymy ci z odpowiedzią! 


Czy mam już cerę dojrzałą?

Rozpoznanie cery dojrzałej najlepiej przeprowadzić poprzez analizę jej cech charakterystycznych. Występowanie tego typu skóry nie posiada twardych ram wiekowych, dlatego dla każdego może on wypadać w innym okresie. Pierwszą oznaką starzenia się naskórka jest pojawienie się zmarszczek mimicznych. Jest to typ zmarszczek, pochodzących od naszych ruchów twarzy. Najczęściej pojawiają się one jako pierwsze w okolicach oczu. Występowanie zmarszczek jest ściśle powiązane z traceniem napięcia w skórze. Z wiekiem tracimy kwas hialuronowy oraz kolagen w naskórku, dlatego zmniejsza on swoją elastyczność i nie powraca już do „normalnej” formy przed zmarszczkami. Wraz z wiekiem na naszej skórze mogą pojawić się różnorodne przebarwienia, nazywane niekiedy plamami starczymi. Może się również zmienić koloryt całej cery, na bardziej szary i ziemisty, przypominający zmęczoną skórę.

 

W pielęgnacji tego typu cery należy przede wszystkim słuchać jej potrzeb. Niekiedy będzie się ona wyróżniała suchością, czasami przetłuszczeniami w strefie T, a innym razem powiększonymi naczynkami. Kontroluj stan swojej cery i dostarczaj jej takich właściwości, które aktualnie są najpilniejsze. Oprócz tego warto ją regularnie nawilżać oraz uzupełniać o składniki napinające np. kwas hialuronowy, kolagen. Pamiętaj, aby obchodzić się z nią delikatnie. Nie stosuj inwazyjnych kosmetyków oraz peelingów mechanicznych, ponieważ możesz pogłębić zmarszczki. W pielęgnacji cery dojrzałej niezwykle ważna jest także ochrona przed czynnikami zewnętrznymi np. poprzez stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym.

Jak wykonać makijaż cery dojrzałej?

Podstawą praktycznie każdego makijażu jest pokrycie cery podkładem. W przypadku skóry dojrzałej nie może to być byle jaki produkt! Podkład do cery dojrzałej powinien przede wszystkim posiadać właściwości wyrównujące. Korygowanie to powinno dotyczyć zarówno powierzchni skóry, ale również jej koloru. Warto odnaleźć produkt, który wtopi się w cerę niczym druga skóra, dzięki czemu od razu będzie on tworzyć wrażenie odjętych lat! Problem może być to, jaki podkład do cery tłustej i dojrzałej wybrać. Najprościej, aby łączył on właściwości, których potrzebują oba te typy skór. Dokładniej łączył w sobie efekt matowienia i zmniejszenia produkcji sebum z efektem wygładzenia i wyrównania kolorytu. Jeżeli twoja cera posiada cechy skóry dojrzałej ze skórą, wybierz podkład nawilżający. Dzięki niemu otrzymasz dodatkowe łagodzenie, które zapewni ci komfort noszenia produktu przez cały dzień. Najważniejsze, aby wybrany przez ciebie podkład do cery dojrzałej spełniał jej wymagania. W przeciwnym razie może on wyglądać ciężko i dodawać skórze lat.