Torby ekologiczne – moda, którą warto wspierać

Torby ekologiczne z nadrukiem bądź bez niego to niezwykle popularny ostatnimi czasy gadżet, który znajduje się już chyba w każdym domu. Torby ekologiczne mają wszyscy: rodzice, dziadkowie, nastolatkowie, dzieci. Rosnąca świadomość ekologiczna sprzyja temu, że nawet najmłodsi coraz chętniej rezygnują z foliowych reklamówek podczas wizyty w galerii lub sklepie spożywczym. Obecnie torby ekologiczne są modne i stanowią powód do dumy. Świadczą o naszej wiedzy na temat tego, co dzieje się na świecie. Korzystają z nich wszyscy – kobiety, mężczyźni, młodsi, starsi i najstarsi. Jeśli z jakiegokolwiek powodu w Twoim mieszkaniu wciąż nie ma torby ekologicznej – najwyższy czas się w nią zaopatrzyć. Dlaczego? Sprawdź poniżej! W artykule wyjaśniamy, jakie zalety mają torby ekologiczne, dlaczego są lepsze od reklamówek, a także czy torby ekologiczne mogą być elementem naszej codziennej stylizacji.

Zalety toreb ekologicznych – zadbaj już dziś o środowisko, w którym jutro będą żyły Twoje dzieci

Wśród zalet, jakie posiadają torby ekologiczne należy wymienić przede wszystkim ich łatwą dostępność. Obecnie możecie je kupić właściwie wszędzie: w sklepach internetowych, sklepach spożywczych, odzieżowych, kioskach, warzywniakach i wielu innych. W zależności od miejsca, w którym je kupujecie mogą być mniej lub bardziej fikuśne. W modnych sklepach dostaniecie bardziej designerskie modele, np. z grafikami polskich artystów, w dyskontach – gładkie torby ekologiczne, na których znajduje się logo danej marki. Finalnie, to czy zdecydujecie się na modną, genialnie wyglądającą torbę, którą możecie nosić zamiast torebki, czy też wybierzecie tani egzemplarz ‘na zakupy’ – nie ma wielkiego znaczenia. Najważniejsze jest, że dbacie o środowisko i rezygnujecie z foliówek, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia światowego zapotrzebowania na plastikowe torby. To największa zaleta, jaką posiadają szmaciane torby eko z nadrukiem. Ich wygląd, humorystyczny charakter czy trend, jaki obecnie na nie panuje to tylko dodatki. Największą zaletą jest to, że wybierając je każdego dnia, realnie wpływamy na stan planety, na której będą żyły nasze wnuki i prawnuki.

 


Dodatkowym atutem ekotoreb w przypadku, gdy wybieramy te hand made (projektowane przez polskich artystów) jest fakt, że wspieramy ich działalność oraz polską gospodarkę. Jeśli nie wiecie, gdzie szukać tego typu produktów, koniecznie zainteresujcie się asortymentami dostępnych w naszym kraju sklepów handmade, jak np. Decobazaar. Takie miejsca to kopalnia perełek, w której zaopatrzycie się w mniej lub bardziej szalone modele.

Torba ekologiczna a reklamówka. Dlaczego warto wybierać tą pierwsza?

To proste! Zamieniając foliowe torby na ekologiczne (bawełniane lub nawet papierowe) stawiamy ogromny krok ku poprawie jakości życia przyszłych pokoleń. To w naszych rękach jest świat i to jak będzie wyglądał za dziesiątki czy setki lat. Już teraz z mórz oraz oceanów fale wyrzucają na brzeg rajskich plaż tony śmieci, reklamówek, butelek. To od nas i naszych codziennych, małych wyborów zależy, czy uda się nam ten proces zatrzymać, a przynajmniej ograniczyć.

Czy torby ekologiczne mogą być elementem naszej codziennej stylizacji?

Bawełniane torby ekologiczne, które są lepszym wyborem niż torby foliowe – mają też inną zaletę. Często okazują się one niesamowicie modnym dodatkiem do naszej stylizacji.
Genialnie pasują zarówno do stylówek boho, jak i casual. Z powodzeniem możecie chodzić z nimi na zakupy, ale także na uczelnie, do szkoły czy do pracy.