Klocki dla dziewczynek – Lego Friends


Klocki Lego Friends to marzenie nie jednej dziewczynki. A to wszystko za sprawą całej gamy różnorodnych zestawów tematycznych, które można kolekcjonować i dowolnie łączyć. Każdy zestaw jest ze sobą kompatybilny. Jeśli nie mamy pomysłu na kreatywny prezent pod choinkę czy na urodziny, Lego Friends będą prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Klocki dedykowane są kilkulatkom. Znalezienie idealnego zestawu możliwe jest już dla dziecka od 4 roku życia. W ofercie są też klocki dla dzieci powyżej 6 czy 8 roku życia.
 

Lego Friends – popularne klocki dla dziewczynek

Klocki Lego w przeciągu kilku lat zyskały bardzo dużą popularność oraz renomę wśród rodziców i ich dzieci. Solidność, wytrzymałość i jakoś wykonania sprawiają, że konkurencja pozostaje daleko w tyle. Nowe tematyczne zestawy pojawiające się sezonowo, pobudzają jeszcze bardziej apetyt, na świetną i kreatywną zabawę. Niektórzy rodzice twierdzą, że już zakup pierwszego zestawu Lego grozi uzależnieniem. Rodzice zaczynają kupować kolejne zestawy, które kuszą swoją różnorodnością i pomysłowością.

Klocki Lego Friends powyżej 4 roku życia mają za zadanie zapoznanie dziecka z istotą zabawy klockami. Maluszek uczy się rozwijać umiejętności budowania prostych obiektów. Dzieciaki mogą stworzyć własną piekarnię, cukiernię czy lodziarnię. Do każdego zestawu dołączone są figurki postaci oraz dodatkowe akcesoria – samochód, motocykl, naczynia czy ciastka. W zestawach znajdziemy księżniczki ubrane w przepiękne sukienki. Prosty zestaw nie wymaga skomplikowanych konstrukcji, dlatego maluszek w ciągu kilku chwili od rozpakowania pudełka może samodzielnie się bawić i szybko zbudować wymarzony domek. Dla starszych dzieci dostępne są kolekcje, które obfitują w większą ilość różnorodnych elementów do samodzielnego złożenia.

Kreatywna zabawa nie tylko dla dzieci

Klocki Lego Friends utrzymane są w dziewczęcych barwach. Króluje róż we wszystkich jego odmianach oraz odcienie bieli i niebieskiego. Nic więc dziwnego, że Lego Friends to idealne klocki dla dziewczynek, które kochają bajkową scenerię.

Zestawy są na tyle ciekawe i inspirujące, że zachęcają również osoby dorosłe do zabawy. Mama czy tata na podstawie papierowej instrukcji lub aplikacji może zbudować model z wizualizacji poglądowej. Aplikacja na telefonie jest niezwykle intuicyjna w obsłudze, a w przypadku skomplikowanych instrukcji dostępna jest opcja zapisywania postępów całego procesu samodzielnego tworzenia zestawu.

Lego Friends nie tylko kształtuje zdolności manualne, dla również wpływa na rozwój wyobraźni. Dziecko wciela się w różnorodne role – prowadzi dom, własną działalność gospodarczą obsługując klientów czy opiekuję się zwierzętami. Odgrywanie ról społecznych uwrażliwia maluszka na potrzeby innych osób. Uczy je empatii, opiekuńczości i zrozumienia. Kształtuje pozytywne odruchy i postawy, które powinien posiadać każdy człowiek. Taki zestaw to dowód na to, ze istnieją idealne klocki dla dziewczynek.