Nowoczesne łóżka dla dzieci. Poradnik zakupowy

łóżko piętrowe dla dzieci warszawa

Wybór odpowiedniego łóżka dla dzieci to jedno z najtrudniejszych zadań, z jakim trzeba się zmierzyć, urządzając pokój swoich pociech. Mebel ten odgrywa istotną rolę, nie tylko zapewniając właściwy wypoczynek oraz wpływa na jakość snu, ale również jest istotnym elementem dekoracyjnym. Łóżko dla dziecka może być także doskonałym miejscem do zabawy, kształtującym jego rozwój i zainteresowania. Podjęcie właściwej decyzji musi być poprzedzone dokładną analizą dostępnych na rynku modeli.
 
 
Z tego artykułu dowiesz się:
  • Jakie są rodzaje łóżek dla dzieci?
  • Jakie wady i zalety ma łóżko domek, łóżko z antresolą dla dzieci oraz łóżko piętrowe?
  • Czy łóżko na antresoli dla dziecka jest bezpieczne?
 

Rodzaje łóżek do pokoju dziecięcego

Na rynku dostępne są różne rodzaje łóżek do pokoju dziecięcego, które pozwalają na personalizację i dostosowanie mebla do stylu wnętrza oraz indywidualnych gustów. Sklep internetowy z łóżkami dla dzieci oferuję różnorodne modele o wyszukanych konstrukcjach i wielu funkcjonalnościach. Dużą popularnością cieszą się antresole dla dzieci, piętrowe łóżka dziecięce oraz łóżko domek, które najczęściej wybierane są przez nowoczesnych rodziców.  

Łóżka na antresoli

Antresola dla dzieci jest świetnym rozwiązaniem dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej, którzy potrafią już samodzielnie wejść na łóżko znajdujące na wyższym poziomie. Antresole zawierają sporą przestrzeń pod łóżkiem, która może być dowolnie wykorzystana. Najczęściej  tworzy się tam kącik do zabawy lub ustawia biurko do nauki. Dostępne są antresole na wymiar, dzięki temu z łatwością możemy wybrać produkty odpowiadające naszym potrzebom.

Najczęściej takie łóżko dla dzieci wybierane jest do wysokich wnętrz. Antresole dla dzieci świetnie sprawdzą się w mieszkaniach w stylu industrialnym czy przedwojennych kamienicach. Pozwala nieco ocieplić surowość pomieszczenia i nadać mu oryginalnego charakteru. Oczywiście nie jest to regułą. Antresole dla dzieci coraz częściej wybierane są do nowoczesnym wnętrz, w których antresola dziecięca pozwala na zaoszczędzenie dodatkowej przestrzeni. Zbyt mała przestrzeń stanowi duże wyzwanie aranżacyjne. Musimy zaplanować ustawienie wszystkich mebli, jednocześnie bez uszczerbku dla funkcjonalności pomieszczenia. Antresola w pokoju dziecięcym optycznie powiększa przestrzeń i jest niezwykle praktyczna. Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane w sytuacji, gdy nie wiemy jak urządzić wąski pokój dla dziecka.

antresola warszawa

Niezależnie od tego, jaką funkcję będzie pełniła antresola w pokoju dziecka, musimy pamiętać, aby cała konstrukcja była w pełni bezpieczna. Materiał, z którego wykonany zostanie mebel, powinien być solidny i trwały. Nie bez znaczenia jest także wytrzymałość oraz stabilność, która chroni przed uszkodzeniem i wypadkiem. Najczęściej do produkcji antresoli wykorzystuje się lite drewno, z którego wykonuje się filary, barierki oraz podłogę. Producent łóżek dziecięcych powinien na stronie umieścić szczegółową specyfikację mebla.

Decydując się na tego typu łóżko, należy również uwzględnić umiejętności dziecka w przemieszczaniu się. Nie każdy maluch jest w stanie bezpiecznie wdrapać się po drabince na łóżko znajdujące się na wyższym poziomie. Dlatego tak chętnie wybierane są antresole dla młodzieży, jak bezpieczny element wyposażenia pokoju. Przez nastolatków z pewnością zostanie doceniony fakt, że łóżko na antresoli warszawa nie tylko jest wygodne, ale również pełni funkcję oryginalnego mebla w pokoju. 

Łóżka dla dzieci pojedyncze

Łóżko pojedyncze dla dziecka wbrew pozorom nie musi wyglądać nudnie. Jednym z najciekawszych modeli jest łóżko dziecięce domek, które idealnie wpasowuje się w styl nowoczesnego wnętrza. Bardzo chętnie wybierane jest przez rodziców, którzy pragną stworzyć pokój stylizowany na wzór skandynawski. Łóżko pojedyncze z materacem wygląda nie tylko bardzo pięknie, modnie i stylowo, ale jest również bardzo funkcjonalne. Nie bez znaczenia jest również bezpieczeństwo. Materac położony jest bezpośrednio na podłodze, dzięki temu unikamy ryzyka, ze maluszek spadnie z łóżka podczas snu. Łóżko dla dzieci domek idealnie sprawdza się również jako doskonały mebel do zabawy. Można w nim urządzać niesamowite przyjęcia dla lalek lub zmienić je w prawdziwy zamek. Łóżko domek dla chłopca może zamienić się w statek piracki sunący po niespokojnych wodach oceanu. Bezpiecznie może na nim aktywnie spędzać czas, aby potem  zakończyć miło dzień.

Łóżko piętrowe

Łóżko piętrowe warszawa pozwala również na niezwykłą oszczędność miejsca. Jest to o tyle ważne, że nie zawsze pokój dziecięcy jest tak duży, by ustawić osobno łóżka. Dzięki specyficznej konstrukcji taki rodzaj łóżka daje wiele możliwości aranżacyjnych, przy maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni. Nowoczesne rozwiązania obecnie praktyczniejsze oraz uniwersalniejsze i w niczym nie przypominają łóżek piętrowych z czasów PRL-u. Obecnie  są bardzo atrakcyjne wizualnie. Łóżko piętrowe domek to idealne mebel do rozbudzania dziecięcej wyobraźni. Często posiada zadaszenie, ścianki, a nawet okna z okiennicami, które dodają niesłychanego uroku. Do tego dochodzi funkcjonalność. Łóżka bardzo często zawiera dodatkowe szufladki. Takie pojemniki znacznie ułatwiają przechowywanie pościeli czy ulubionych zabawek. Podwójne łóżka dla dzieci będą więc nie tylko zwykłym miejscem do spania, ale przede wszystkim atrakcyjnym placem zabaw w deszczowe, jesienne dni.