Polskie świece sojowe, które warto znać


Coraz częściej szukamy rodzinnych produktów wyprodukowanych w naszym kraju. Wynika to między innymi z rozczarowania zagranicznymi towarami, które wytwarzane są na masową skalę. Polskie świece sojowe zachwycają nie tylko najwyższą jakością, unikatowym wyglądem, ale również wyrafinowanymi zapachami, obok których nie można przejść obojętnie. Sprawdźmy, które polskie marki warto znać.

Świece sojowe Janko Craft made in Poland

Janko Craft to polska marka produkującą świece zapachowe z naturalnego wosku sojowego. W przeciwieństwie do masowych produkcji oferowane wyroby nigdy nie były testowane na zwierzętach. Są przyjazne środowisku, nie tak jak tradycyjne świece parafinowe, które wytwarzają podczas spalania szkodliwe związki. Produkty są biodegradowalne, a po ich spalaniu nie tworzą się w trujące substancje czy związki metali ciężkich. Co więcej, po całkowitym zużyciu produktu, opakowanie może być ponownie wykorzystane np. jako pojemnik do przechowywania drobiazgów. Świece są odlewane ręcznie, co dodaje im dodatkowego uroku. 


Zapach w dużej mierze decyduje o jakości świecy. Świeca nie tylko po otwarciu powinna intensywnie pachnieć, ale również przez cały czas palenia. Poszukując idealnej świecy zapachowej warto zwrócić uwagę właśnie na wspomniane przez mnie świece sojowe. Sam wosk sojowy jest substancją bezzapachową, więc świeca pachnie aromatami, dodanymi podczas produkcji.

W ofercie Janko Craft znajdują się produkty z różnych kategorii zapachowych. Znajdziemy urzekające zapachy kwiatowe, odświeżające owocowe czy typowo słodkie. Dużą popularnością cieszą się zapachy świąteczne czy drzewne. Bogata gama zapachów świec w estetycznych słoiczkach pozwala na dokładne wybranie produkty w zależności od naszego nastroju czy efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Zdecydowanie polecam zapachy kwiatowe, które należą do mojej ulubionej kategorii. Świetnie sprawdzą się do użytku codziennego w domu czy nawet pracy. Drzewne aromatu z kolei są idealne do stworzenia wyjątkowego nastroju, sprzyjającemu wypoczynkowi i relaksowi. Różnorodność zapachów z pewnością ułatwi nam właściwy wybór.Polecane polskie świece sojowe

Poniżej kilka godnych uwagi świec, które miałam okazję poznać. Oczywiście wszystkie produkty powstawały w Polsce i na etykiecie zawierają wzmiankę — Hand poured in Poland — czyli w dosłownym znaczeniu ręcznie przelewane w Polsce.

Świeca zapachowa — Angielska gruszka i frezja
To urzekający zapach owocowo – kwiatowy. Wiele osób twierdzi, że pachnie jak perfumy. Przyjemna woń, która po zapaleniu świecy rozchodzi się po całym pomieszczeniu, ma w sobie to coś eleganckiego i ekskluzywnego.

Świeca zapachowa sojowa – Róża 
Każdemu dobre znany klasyczny zapach w zupełnie nowej odsłonie. Polecam na kobiece wieczory. Róża od zawsze była kwintesencją kobiecości.

Świeca zapachowa sojowa — Piwonia i liczi
Jak na miłośniczkę kwiatowych zapachów, w moim zestawieniu nie mogło zabraknąć zapachu będącego połączeniem świeżości owoców liczi z wyjątkowością zapachu piwonii. Produkt wprowadzi we wnętrze niepowtarzalny klimat, który rozbudzi nasze zmysły.

Kupuj polskie produkty

Możemy być dumni, że nasze krajowe świece sojowe zapachowe nie odbiegają jakością od tych wyprodukowanych na zagranicznym rynku. Często są niestety po prostu mniej rozpoznawalne przez klientów, ze względu ograniczony budżet reklamowy.

Zachęcam Was do wybierania polskich świec sojowych. Wybierając nasze produkty, wspieramy lokalny rynek, przyczyniając się do rozwoju krajowej gospodarski. Sprawiamy, że powstają kolejne lepsze i skuteczniejsze inwestycje. Dzięki temu w przyszłości zyskamy dostęp do produktów w jeszcze lepszej jakości i w atrakcyjnych cenach.