Zabawki dla dzieci na wiosnę

 

Wiosna to idealna pora roku aby zachęcić pociechy do zabawy na świeżym powietrzu. Podpowiadamy jakie zabawki pomogą w osiągnięciu tego celu.

Początek kwietnia to czas gdy przyroda budzi się do życia, dni stają się coraz dłuższe, a temperatura za oknami z dnia na dzień wzrasta. Jednym słowem – wiosna w pełni. Wiosenny okres to znakomity moment aby oderwać dzieci od ekranów komputerów i telewizorów i zachęcić je do zabawy na świeżym powietrzu. Bez atrakcyjnych zabawek urozmaicających rozrywkę może być to jednak dużym wyzwaniem dla rodziców. Dlatego też przygotowaliśmy kilka porad i przykładów zabawek, które zachęcą Wasze pociechy do spędzania czasu w ogrodzie czy też na podwórzu.

Przykład musi iść z góry

Jeżeli chcemy, aby dziecko oderwało się od elektronicznej rozrywki i wyszło z domu trzeba je do tego po prostu zachęcić i przekonać. Jeżeli sami jako rodzice stronimy od przebywania na świeżym powietrzu to trudno będzie nam wyegzekwować tego rodzaju aktywność od dziecka. Starajmy się zatem świecić przykładem i w miarę możliwości spędzać aktywnie czas całą rodziną – czy to na spacerze czy też dzięki grom i zabawom ruchowym.

Dodatkowo sugerujemy baczne przyglądanie się jakiego rodzaju zabawy preferuje pociecha. Część dzieci będzie wolała uprawiać jakiegoś rodzaju sport ( jak piłka nożna ), inne natomiast będę preferowały konstruktywne zabawy ( na przykład w piaskownicy ). Nie powinniśmy zmuszać pociechy do zabawy, której najzwyczajniej w świecie nie lubi. Zniechęci to tylko malucha do aktywności na świeżym powietrzu. A przecież ruch to zdrowie! Przebywanie na dworze oraz nawet niewielki wysiłek fizyczny znakomicie pomaga regulować metabolizm dziecka, chroni przed otyłością oraz najzwyczajniej w świecie poprawia nastrój malca.

Zabawy ruchowe na wiosnę

Dzieci znajdujące się w wieku przedszkolnym to istne wulkany energii. Należy zatem dać im możliwość wyszalenia się i wybiegania. Perfekcyjnie w tym celu sprawdzi się plac zabaw do ogrodu, jaki stworzymy dziecku przy domowym zaciszu.

Zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe czy też huśtawki to istny raj dla pociech, które mają w sobie niespożyte pokłady energii. Zabawa na placu zabaw to nie tylko okazja do ruchu ale także szansa na spotkanie z rówieśnikami i rozwinięcie zdolności komunikowania się z innymi oraz zabawy w grupie.

Polecane zabawki do ogrodu

Piaskownice, zjeżdżalnie, domki ogrodowe to przykłady zabawek jakie powinny znaleźć się na dziecięcym placu zabaw w ogrodzie. Jeżeli tylko jesteśmy w stanie wygospodarować choć trochę miejsca to zakup chociaż jednej ze wspomnianych zabawek będzie strzałem w dziesiątkę i inwestycją w zdrowie dziecka.

Bawiąc się w piaskownicy dziecko stymuluje zmysły dotyku, rozwija swoją wyobraźnię oraz zdolności psycho-ruchowe. Wystarczy dodatkowo zakupić kilka foremek, grabki oraz wiaderko aby zabawa w piaskownicy była dla dziecka źródłem niewyczerpanej radości.

Trampolina to natomiast idealna zabawa dla dzieci, które wręcz rozsadza energia. Skoki i fikołki na trampolinie znakomicie wpływają na koordynację ruchową i pozwalają dziecku rozładować drzemiącą w nim energię.

Zjeżdżalnie dla dzieci pozwalają rozwinąć zmysł równowagi oraz koordynację ruchową. Stanowią niezastąpione źródło rozrywki zarówno w trakcie cieplejszych dni jak i też gdy za oknem panuje zimowa aura.

Wiosną pozwól dziecku na więcej swobody

Maluchy kochają poznawać świat i zdobywać nowe umiejętności. Pozwól zatem dziecku na cieszenie się wiosną całym sobą. Przebywajcie razem na dworze jak najczęściej i korzystajcie z uroków wiosennej aury. Nie ograniczaj dziecka – pozwól mu biegać boso po kwitnącej łące czy też taplać się w kałuży jeżeli wiosenna aura nie jest zbyt szczodra. Zrób wszystko aby w naturalny sposób rozwinąć w maluchu nawyk do aktywności fizycznej!