Oryginalny prezent na ślub zamiast kwiatów


Jeszcze do niedawna bukiet kwiatów był obowiązkowym prezentem na każdej uroczystości zaślubin. Młoda Para otrzymywała tak dużo kwiatowych wiązanek, że trudno je było pomieścić do samochodu. Najczęściej sponiewierane rośliny lądowały zbiorczo w wiadrze z wodą przy scenie zespołu, aby po dwóch trzech, dniach zostać wyrzucone. Nic więc dziwnego, że wiele osób ten zwyczaj uznało za niezbyt roztropny i praktyczny. Oryginalny prezent na ślub zamiast kwiatów sprawdzi się dużo lepiej. Przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji.
 

Co zamiast kwiatów?

Najlepszym z punktu widzenia nowożeńców prezentem są oczywiście pieniądze. Nie ma co dyskutować nad ich praktycznością, bo ta przebija wszystkie inne podarunki. Za uzbieraną kasę młodzi są w stanie kupić sobie coś, co najbardziej potrzebują lub uznają za najwłaściwsze. Czasami jednak potrzebujemy się czymś wyróżnić i być zapamiętanymi. Zwykła koperta z pieniędzmi nie robi dużego wrażenia, chyba że jest odpowiednio gruba. Co więc wybrać? Bywa tak, że Para Młoda na zaproszeniu umieszcza małą sugestię, co chciałaby dostać, wówczas jest nam dużo łatwiej. A tak pozostaje nam zaufać własnej intuicji.

Oryginalny prezent na ślub zamiast kwiatów – lista

Unikatowym upominkiem na ślub, zamiast bukietu ciętych kwiatów może być:
  1. Elegancki kosz prezentowy – Ładnie zapakowany efektownie wygląda, robi wrażenie na nowożeńcach i innych gościach, a jego zawartość może być skonsumowana w dalszym terminie. To użyteczny upominek, który jeszcze na długo zachowuje wspomnienia tego wyjątkowego dnia. Gotowe kosze są bardzo ciekawie skomponowane, mogą przybierać formę zestawów delikatesowych czy kosmetycznych.
  2. Bon na przeżycia – Emocje są najcenniejszym prezentem, jaki możemy podarować innym osobom. Może warto podarować Młodej Parze coś niezwykłego – lot balonem dostępny na stronie https://prezentmarzen.com/lot-balonem-2/ , awionetką a może skok ze spadochronu. Jeżeli znamy zainteresowania nowożeńców, znalezienie idealnego prezentu pełnego emocji, nie powinno sprawić nam problemu. 
  3. Książki – Książka to bardzo spersonalizowany prezent i jego zakup wymaga odpowiedniej wiedzy. Jeśli jednak jesteśmy pewni, że młodzi interesują się podróżami, albo kochają kryminały, z łatwością znajdziemy w księgarni odpowiedni gatunek literatury. Indywidualna dedykacja od serca sprawi, ze prezent będzie miał jednocześnie wartość sentymentalną.
  4. Voucher do SPA – Przygotowanie uroczystości weselnej jest poprzedzone wieloma wyrzeczeniami. Po ślubie Para Młoda wreszcie może odetchnąć, że wszystko przebiegło po ich myśli. Niestety zmęczenie pozostaje. Idealnym prezentem na ślub zamiast kwiatów będzie więc voucher do salonu odnowy biologicznej. Młodzi małżonkowie wreszcie będą mogli odetchnąć i się zrelaksować, zadbać o swoje ciało i ducha. To jeden z takich prezentów, który daje wiele korzyści i satysfakcji.
  5. Kwiaty doniczkowe – O tym, że kwiaty cięte jako prezent na ślub są niewskazane, wiemy wszyscy doskonale. A z kwiatami doniczkowymi? Jeśli wiemy, że młodzi są na etapie urządzania swojego przyszłego domu, taki upominek to strzał w dziesiątkę. Kwiaty w doniczkach są dużo trwalsze i potrafią wyglądać bardzo efektownie. Nadają we wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Niektórzy marzą o domowej dżungli, zwłaszcza gdy mieszkają w blokach, gdzie brakuje kontaktu z naturą. Wybór kwiatów dekoracyjnych jest ogromny. Można pokusić się o kolekcjonerskie okazy, które zachwycają swoim egzotycznym wyglądem.
  6. Butelka dobrego alkoholu – Mocne trunki już od dawna weszły do kanonu prezentów ślubnych. Jest to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się również na innych okazjach. Jeśli chcemy wywołać pozytywny efekt, alkohol powinien mieć znaną i uznaną markę. Nie bez znaczenia jest opakowanie. W sklepach możemy kupić gotowe zestawy alkoholi pięknie zapakowane w skrzynki czy etui. Dodatkowy grawer w postaci spersonalizowanej dedykacji nada upominkowi wyjątkowego charakteru. Para Młoda z pewnością będzie delektować się wytrawnym trunkiem podczas romantycznej kolacji czy spotkania z przyjaciółmi.
  7. Kupon lotto – To oryginalny pomysł na upominek. Szansę na to, że młodzi zostaną milionerami, są bardzo niewielkie. Taki prezent będzie miał raczej bardzo symboliczne znaczenie. Ale kto wiem, może to do nich uśmiechnie się szczęście na tej nowej drodze życia.
  8. Bilety na wydarzenia – Jeśli nowożeńcy uwielbiają chodzić do kina czy teatru, z pewnością ucieszą się z prezentu w postaci biletów. Karnety mają to do siebie, że mogą być wykorzystane w dowolnych czasie. To osoby obdarowane decydują o tym, na jaki film czy spektakl chcą pójść. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko nietrafionego prezentu.
  9. Zestaw pościeli – Prezenty użyteczne i praktyczne od zawsze cieszą się dużą popularnością. Jeśli chcemy, podarować coś o funkcjonalnym znaczeniu, pościel i różnego rodzaju tekstylia będą odpowiednim upominkiem. Musimy tylko znać gust osób obdarowywanych. Czy lubią klasyczne wzory, a może nowoczesne bardziej szalone motywy? Zawsze można wybrać też bon podarunkowy do sklepu z tekstyliami na określoną kwotę. Młodzi sami podejmą decyzję, jaką pościel czy ręczniki chcą kupić do swojego nowego domu.
  10. Zestaw porcelany – Komplet pięknie zdobionych filiżanek, talerzy czy eleganckich szklanek zawsze będzie dobrze przyjęty. Wybór różnorodnych modeli jest naprawdę bardzo ogromny, tak że bez problemu wybierzemy coś w granicach posiadanego budżetu. Oryginalny prezent na ślub zamiast kwiatów nie będzie więc nudny i przewidywalny, jeśli tylko włożymy w wybór podarunku odrobinę wysiłku.