3 pomysły na prezent na komunię

Pierwsza komunia święta do dla dzieci należących do kościoła katolickiego wydarzenia, na które czekają z niecierpliwością. Nie chodzi bynajmniej o duchowy i religijny wymiar tego wydarzenia. Dla maluchów to przede wszystkim zapowiedź otrzymania atrakcyjnych prezentów. Podpowiadamy jak wybrać mądre podarunki, które spodobają się dziecku, ale również będą stymulować jego rozwój.

Zestaw mały naukowiec

Nic tak nie cieszy dzieci, jak możliwość poznawanie świata przez eksperymentowanie. Właśnie dlatego tak atrakcyjne są dla nich ośrodki naukowe zwane małymi kopernikami. Aby zapewnić maluchowi możliwość prowadzenia własnych badań w domu, warto jako prezent na komunię podarować mu zestaw mały naukowiec.

Możliwości jest naprawdę wiele. Dlatego przed zakupem warto dokładnie zastanowić się nad zainteresowaniami dziecka. W razie wątpliwości pomocną radą służyć będą z pewnością rodzice, którzy najlepiej znają gust swojej pociechy.

Na jakie zestawy małego naukowca warto zwrócić szczególną uwagę? Popularnością cieszą się m.in. zestawy Gravitrax, przybliżające prawo grawitacji, zestawy National Geographic, dzięki którym dziecko może zbudować własny wulkan, a także zestawy Explore do odkrywania skamielin dinozaurów.

Klocki LEGO

Klocki LEGO stwarzają nieograniczone możliwości. Można łączyć ze sobą dowolne kształty i kolory, dzięki czemu powstają nowe konstrukcje. Kupując klocki LEGO jako prezent na komunię, dajesz maluchowi narzędzie do rozwijania kreatywności, ale i wyobraźni, ponieważ stworzone budynki i postacie mogą posłużyć do opowiadania niecodziennych historii. Klocki LEGO dziecko może układać samodzielnie, ucząc się w ten sposób cierpliwości albo wspólnie z rodzicami lub rodzeństwem rozwijając w sobie zdolność do współpracy.

Jakie wybrać klocki, aby mieć pewność, że przypadną do gustu dziecku? Tak jak w przypadku każdego innego podarunku warto wziąć pod uwagę zainteresowania malucha. Możesz wybrać pomiędzy LEGO ze zwierzętami, domowym rzemiosłem, konstrukcjami budynków i robotami.

Gry planszowe

Gry planszowe to odpowiedni prezent na komunię dla dzieci, które lubią spędzać czas z rodzicami oraz koleżankami i kolegami. Sięgając po gry takie jak „Monopoly”, „Scrabble” czy „Dixit” dziecko nie tylko będzie wartościowo spędzać czas, ale przede wszystkim wesprze swój rozwój. Mowa tu o przede wszystkim o nauce cierpliwości, komunikacji, ale i poszanowaniu reguł. Im bardziej wymagająca gra, tym dziecko musi bardziej wysilić umysł, by przeanalizować dostępne informacje i wykorzystać je w celu wygrania rozgrywki. Uważaj jednak, by nie podarować zbyt skomplikowanej gry (zwłaszcza wymagających strategii). Zapoznanie się z regułami stanowi często wyzwanie dla dorosłych. Kilkuletnie dziecko może zniechęcić się zapamiętywaniem zasad i tym samym nigdy nie skorzysta z prezentu. Ponadto zdecyduj się na taką grę planszową, która nie wymaga uczestnictwa wielu graczy. Ich zgromadzenie nie zawsze może być możliwe. Najbardziej trafionym prezentem będzie więc taka gra, która wymaga udziału od dwóch uczestników.