Zabawki ogrodowe dla dzieci – najlepsze propozycje

Miesiące letnie stwarzają doskonałą okazję do zabawy na świeżym powietrzu. Dziecko bez przeszkód może korzystać z uroków ogrodu, pożytecznie i miło przy tym spędzając czas. Chcąc urozmaicić pobyt na dworze, warto wybrać odpowiednie zabawki ogrodowe dla dzieci. Pozwalają one na efektywną i pełną emocji zabawę. Niezależnie od posiadanego budżetu i potrzeb dziecka, każdy rodzic znajdzie coś, co zadowoli każdego. Pobyt na dworze jeszcze nigdy nie będzie tak fascynujący i pełen wrażeń. Poniżej kilka propozycji wartych uwagi.

Namiot dla dzieci

Dzieci uwielbiają różnego rodzaju domki czy szałasy. Jeśli mamy na to fundusze i czas, możemy samodzielnie zbudować dziecku taki domek np. z drewna. Jeśli natomiast zwyczajnie brakuje nam miejsce lub woliny bardziej mobilne rozwiązania, zdecydowanie polecamy wybrać namiot dla dzieci. Łatwo się go składa, nie zajmuje zbyt dużo przestrzeni i jest na tyle uniwersalny, że po sezonie można z niego korzystać również w domu. Namiot dla dzieci doskonale ochroni przed uporczywym słońcem i będzie świetną kryjówką dla każdej pociechy. To gwarancja wyśmienitej zabawy na długie godziny. Niektóre modele są na tyle mobilne, że z łatwością można je zabrać ze sobą na wczasy czy do dziadków. W ciągu kilku minut jesteśmy w stanie stworzyć dla dziecka bezpieczną przestrzeń.


Huśtawki i bujaki

Huśtawka to must have każdego dziecięcego placu zabaw. Dzieci już od najmłodszych lat przepadają za huśtaniem. Nie można więc zapomnieć o takiej zabawce ogrodowej. Bogaty wybór różnorodnych modeli sprawia, że z łatwością można znaleźć idealny produkty, który ucieszy każde dziecko. Huśtawka może być zawieszona na drzewie lub na wolnostojącej specjalnie do tego przeznaczonej konstrukcji. Dodatkową atrakcją może być cały zestaw w postaci huśtawki połączonej z drabinką oraz zjeżdżalnią. Dla małych dzieci pod względem bezpieczeństwa lepszym rozwiązaniem są huśtawki z zabezpieczeniem bądź zwykłe bujaki, które ustawia się na równej powierzchni.


Traktorki

Traktorki dla dzieci w wersji na akumulator lub pedały to idealna zabawka ogrodowa zarówno dla młodszych, jak i tych starszych dzieci. Zabawki są świetnie dostosowane do umiejętności dziecka już w najmłodszym wieku. Te akumulatorowe nie wymagają użycia siły i pedałowania przez maluszka. Wszystko, co należy zrobić to regularne ładowanie jednostki zasilającej. Akumulator, aby zachował swoją moc mus być też odpowiednio przechowywany w okresie zimowym. Dla starszych dzieci warto wybrać traktorki na pedały. Takie modele są niezawodne i jednocześnie dużo tańsze od tych zasilanych modeli. Zabawkę można uzupełnić również o dodatkowe akcesoria – przyczepkę czy koparkę. To wszystko sprawi, że dziecko będzie mogło naśladować prace gospodarskie i poczuć się jak prawdziwy rolnik. Cała masa frajdy gwarantowana.

Basen ogrodowy

Nadmuchiwany basen z wodą to kolejna propozycja zabawek ogrodowych dla dzieci. To rozwiązanie ma niewątpliwie dużo zalet. W upalne dni dziecko może rzucić się w wir wodnej zabawy niczym w prawdziwym parku wodnym. Może się skutecznie schłodzić, wykąpać. Zabawa w wodzie to dla każdego wielka frajda. Dodatkowo pozwala oswajać się dziecku z wodą, co ma na pewno pozytywny wpływ na jego prawidłowy rozwój i kształtowanie systemu odpornościowego. Nie trzeba specjalnie za każdym razem zabierać dziecka na basen, gdy chcemy, aby miało kontakt z wodą. Basen w ogrodzie to doskonały sposób na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Możemy swobodnie w zależności od warunków atmosferycznych decydować o tym, kiedy maluszek będzie korzystał z tej formy rozrywki. W ofercie sklepów można znaleźć małe modele dla małych dzieci oraz kompaktowe baseny rodzinne.

Klocki konstrukcyjne

Lato to również świetna okazja do kształtowania różnego rodzaju zdolności manualnych. Klocki konstrukcyjne to doskonałe rozwiązanie dla dzieci, które kochają coś układać i budować. Prawdziwym hitem ogrodowych zabawek są słomki konstrukcyjne. Pozwalają one na zbudowanie ogromnej wieży, bazy, domku, pociągu czy efektownej wieży. Nasze możliwości są nieograniczone. Wystarczy w wybranym miejscu rozścielić koc, wysypać poszczególne elementy i wziąć się do pracy. Możemy razem z dzieckiem puścić wodze fantazji. Wśród klocków znajdziemy ciekawe propozycje dla najmłodszych oraz starszych pociech. Wykonane są z różnych materiałów np. drewna czy tworzyw sztucznych. Można budować zamki, pojazdy oraz tworzyć indywidualne konstrukcje. Niektóre zestawy klocków wymagają do złożenia korzystania z instrukcji, co też na swoje zalety i pozwala zaktywować starsze dzieci.