Jakie kapcie do przedszkola wybrać?

Twoje dziecko po raz pierwszy idzie do przedszkola, a Ty zastanawiasz się jakie kapcie dla niego kupić? Jako doświadczona mama doskonale zdajesz sobie sprawę, że sam wygląd obuwia to zdecydowanie za mało. Wygoda, komfort czy bezpieczeństwo to podstawowe parametry, które musisz rozważyć kupując idealne kapcie do przedszkola. Z przyjemnością ułatwimy Ci to zadanie! Skorzystaj z naszych praktycznych porad. Gwarantujemy, że z nami wybierzesz idealny model bucików dla Twojej pociechy.

Jakie powinny być kapcie do przedszkola?

Idealne buciki dla małego człowieka, który rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem powinny:

  • mieć odpowiedni kształt, tak aby nie zaburzać naturalnego rozwoju stopy u dziecka, nie deformować czy ściskać paluszków,
  • być elastyczne, zapewniające odpowiednią swobodę ruchu,
  • odpowiednio dopasowane, aby nie uciskały bądź spadały z małej nóżki,
  • lekkie i oddychające – być dziecko nie męczyło się podczas ich noszenia,
  • wykonane z bezpiecznych materiałów.

Szczególną uwagę należy zwrócić na rodzaj zapięcia oraz podeszwę. Dziecko powinno same móc założyć czy zdjąć bucik. W przedszkolu dużą uwagę przykłada się do nauki czynności samoobsługowych. Samodzielnie jedzenie, korzystanie z łazienki czy ubierania poszczególnych części garderoby to podstawa. Dlatego w miarę możliwości wybieramy zapięcie na rzepy, które podnosi komfort użytkowania. Idealnie sprawdzają się również modele wsuwane. Buciki powinny również posiadać podeszwę antypoślizgową, która zapewni bezpieczeństwo na każdej powierzchni.

Najlepsze kapcie do przedszkola

Zakup właściwych bucików jest niezwykle istotny. Maluszek spędza na zabawie w przedszkolu kilka godzin dziennie. Buciki powinny być więc komfortowe, praktyczne i przede wszystkim bezpieczne. Niektóre modele można prać w pralce, co znacznie podnosi komfort codziennego użytkowania. W sprzedaży dostępne są kapcie Superfit, w których stopa jest odpowiednio ułożona. Kolorowe podeszwy i bajkowe motywy kapci zachwycają swoim wyglądem. Dzieci lubią te buty i chętnie w nich chodzą. Modele są na tyle lekkie, że pozwalają zapomnieć dziecku o tym, że ma je na swoich nóżkach. Komfort to istota, jeśli chcemy wybrać idealne kapcie do przedszkola.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar kapci do przedszkola?

Przed zakupem trzeba koniecznie zmierzyć stopę dziecka. Jak to zrobić? Wystarczy odrysować ją na białej kartce papieru. Maluszek staje całym swoim ciałem na gładkiej powierzchni. Paluszki muszą być wyprostowane. Najlepiej, gdy pięta dotyka ściany, książki czy innych przedmiotów pozwalających zachować pionowe ułożenie stopy. Później wyznaczamy pionowe punktu od końca palców aż do pięty i je mierzymy sztywną linijką. Mimo że ciało ludzkie dąży do zachowania symetrii, poszczególne części różnią się między sobą. I tak maluszek może mieć stópki o różnej długości. Nie jest to powód do niepokoju. Dobrze jest jednak zrobić pomiar dwóch nóżek, gdyż rozmiar dobieramy zawsze do dłużej stopy. Specjaliści polecają, aby do tak wymierzonej długości dodać od 0,5 do 1 cm długości. W ten sposób otrzymamy idealna długość wkładki w buciku.

Kupując buty online mamy podane wymiary produktów, które uławiają właściwy wybór obuwia. Trzeba jednak pamiętać o doborze modelu do rodzaju stopy. Dziecięca nóżka podobnie jak u osoby dorosłej może szeroka, wąska czy pulchna. Jeśli więc kupujemy bucik w sklepie to zawsze z dzieckiem, tak aby mogło ono przymierzyć poszczególne modele. W sklepach online kupujący ma 14 dni na zwrot produktu. Zawsze można więc odesłać buciki, jeśli po przymierzeniu okażą się niewłaściwe dobrane.