3 zabawki, które pomogą Twojemu 6-latkowi odkrywać i rozwijać się!

 

Sześcioletni mały człowiek to odkrywca całym sercem i młody eksplorator świata! W tym wieku u dziecka pojawia się ogrom nowych umiejętności. Wiele sześcioletnich dzieci umie już sprawnie liczyć, pojawiają się też umiejętności składania literek w wyrazy. Rozbudzona wyobraźnia podpowiada tak wiele scenariuszy na świetną zabawę, że rodzicowi niekiedy trudno nadążyć. To również świetny wiek na gry i zabawy zespołowe, gdyż poznawanie zasad współdziałania i rywalizacji jest tym, czego młody człowiek właśnie zaczyna się uczyć. Proponowanie dziecku zabawek, które rozwijają jego zdolności to czysta przyjemność. Sprawdź nasze wyjątkowe propozycje!

Prezent dla małego chirurga

Zabawki dla 6-latka mogą świetnie sprawdzić się jako pomoc w ćwiczeniu zdolności manualnych i usprawnianiu małej rączki. Taki jest ukryty cel elektrycznej gry planszowej Operacja. Podczas każdej rozgrywki mały człowiek będzie bawił się tak dobrze, że nawet nie zauważy jak ważne ćwiczenia wykonuje. Gra polega wykonywaniu precyzyjnych zadań chirurgicznego usunięcia chorych organów pacjenta. Należy to zrobić tak sprawnie, aby uniknąć choć najlżejszego dotknięcia krawędzi planszy. W przypadku niepowodzenia odezwie się brzęczek, a nos pacjenta zaświeci się na czerwono! Zabawa przeznaczona jest dla 1-6 graczy i może być wspaniałym sposobem na spędzenie czasu w gronie małych przyjaciół.

Znacznie więcej gier zręcznościowych oferujących różne scenariusze i poziomy trudność znajdziesz w naszych propozycji dla młodszych dzieci. Sprawdź koniecznie najlepsze zabawki dla 4-latka!

Gdy dziecko chce mieć małego przyjaciela

Trudno przecenić pozytywny wpływ domowego pupila na sześcioletnie dziecko i jego wkład w kształtowanie odpowiedzialnych zachowań. Jednak z różnych względów nie każde dziecko ma możliwość posiadania psa lub kota. Elektroniczna zabawka Tamagochi Pix to ciekawy i bezpieczny odpowiednik domowego zwierzątka, który wprowadza sześciolatka w świat opieki i obowiązków. Przede wszystkim jednak liczy się dobra zabawa i radość, jaką daje posiadanie małego pupila!

Wielu dorosłych pamięta wersję Tamagotchi sprzed kilkunastu lat. Natomiast nowy, odświeżony gadżet ma więcej funkcji i jest znacznie przyjemniejszy w użytkowaniu. Rewolucją jest kolorowy ekran LCD, a także wbudowany aparat i czytnik kodów QR. Wbudowane postacie, wyzwania i gry stwarzają nieskończone możliwości dobrej zabawy, która kształtuje to, co w dziecku najlepsze.

Przyjemna nauka literek

Sześć lat to najlepszy czas na naukę czytania i pisania! Oczywiście w przyjemnej dla malucha formie, a najlepiej poprzez zabawę. Firma MATTEL stworzyła grę Scrabble Junior, idealnie trafiającą w potrzeby małego odkrywcy literek. Zasady rozgrywki i punktacja zostały uproszczone, aby dziecko bez problemów mogło korzystać z zalet tej popularnej rozrywki. Plansza ozdobiona została ulubionymi postaciami ze świata bajek Disneya.

Scrabble Junior to gra rozwojowa, gdyż posiada dwa poziomy trudności. W wersji dla młodszych dzieci to ta strona planszy, która zawiera piękne obrazki, pomagające w łączeniu literek. Na odwrocie znajduje się gra zbliżona do oryginału ale w nieco prostszej formie. Gra Scrabble Junior będzie świetnym towarzyszem dziecka z nauce czytania i pisania, oraz gwarancją dobrej zabawy dla całej rodziny.

Okres przedszkolny stwarza nieskończone możliwości proponowania dziecku zabawek, poprzez które może się ono rozwijać. Zabawki dla 5-latka zaskakują bogactwem rozwiązań i inspiracji, z których skorzystają również starsze dzieci.