Urządzenie, które warto mieć w każdej kuchni


Kawiarki są używane od wielu lat, ale obecnie można liczyć na nowoczesne urządzenia, niezwykle proste w obsłudze. Nie trzeba nawet odmierzać czasu i pilnować, aby zdjąć kawiarkę w odpowiednim momencie z kuchenki. Wystarczy parę minut, aby cieszyć się esencjonalne napojem. Jeśli komuś marzy się kawa we włoskim stylu, ale nie chce kupować drogiego ekspresu, to warto zdecydować się na kawiarkę elektryczną. Będzie to świetna alternatywa dla klasycznych modeli. Przyda się także w podróży, bo wystarczy mieć dostęp do prądu, aby móc szybko zrobić wyśmienity napój, który skutecznie pobudza.

Czy warto zdecydować się na kawiarkę elektryczną?

Każdy może w dowolnym momencie zrobić sobie włoskie Espresso w domowym zaciszu, wystarczy wyposażyć się w kawiarkę. Po raz pierwszy urządzenie to pojawiło się w ubiegłym wieku, ale na przestrzeni lat nie zmniejszyła się jego popularność. Sklep z kawiarkami Scapol może pochwalić się bogatą i zróżnicowaną ofertą. Do wyboru są rozmaite modele urządzeń do zaparzania pysznej kawy. Tradycyjne kawiarki tworzy się z aluminium, ale można również kupić modele stalowe lub ceramiczne. W przypadku kawiarek stalowych możliwe jest używanie ich na płytach indukcyjnych, mają gładkie kształty. Kawiarka elektryczna cechuje się unikalnym designem, wspaniale odnajduje się w kuchni urządzonej w stylu nowoczesnym. Nie trzeba cały czas kontrolować procesu parzenia. Wystarczy podłączyć kawiarkę załadowaną wodą i zmielonymi ziarnami, aby już po kilku minutach otrzymać esencjonalna kawę. Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta, co doceni każdy użytkownik.

Czym jest kawiarka elektryczna?

Kawiarka elektryczna składa się ze zbiornika na wodę, sitka na zmieloną kawę, podstawy grzewczej i zbiornika na espresso. Jak widać nie ma w tym niczego skomplikowanego w przeciwieństwie do ekspresu do kawy, drogiego i zajmującego wiele miejsca w kuchni. Kawiarek elektrycznych nie ustawia się na kuchence, mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje typu timer do ustawiania czasu parzenia, spieniacz mleka. Przy wyborze kawiarki elektrycznej znaczenie ma pojemność zbiornika na kawę. Zależy od niej liczba zaparzonych filiżanek espresso. Najtańsze modele pozwalają na zrobienie maksymalnie dwóch kaw, ale dostępne są także kawiarki umożliwiające zaparzenie większej ilości napoju dla wielu osób. Istotna jest także moc urządzenia. Im będzie ona większa, tym szybciej zaparzy się napój. Warto mieć także na uwadze materiał wykonania kawiarki. Modele elektryczne często sam aluminiowe, czyli bardzo lekkie i szybko się nagrzewające. Praktycznymi funkcjami są w kawiarkach utrzymywanie temperatury zaparzonej kawy i automatyczne wyłączanie się po zakończeniu parzenia.