Damskie bluzy z golfem - do jakiej sylwetki będą pasować?

Bluzy z golfem idealnie sprawdzają się jesienną oraz zimową porą. Pasują do żakietów, a także ramonesek czy innego rodzaju kurtek przejściowych. Możemy łączyć je ze stylizacjami eleganckimi, lecz dobrze wypadają również w tych casualowych. Czy bluza z golfem pasuje do każdej sylwetki? Czym kierować się przy jej wyborze? 

Golf dla szczupłych kobiet

Bluzy z golfem idealnie sprawdzają się w przypadku szczupłej sylwetki, a zwłaszcza krój typu oversize. Dzięki nim będzie można ukryć mankamenty sylwetki, takie jak na przykład mały biust czy wąskie ramiona. Szczupłe kobiety mogą zestawiać bluzę tego rodzaju z niemal każdą inną częścią garderoby. Bluza z golfem dobrze prezentuje się w towarzystwie dżinsów i klasycznych botków, lecz warto zestawić ją również ze spódnicą, tworząc tym samym nieco elegantszą stylizację. W przypadku kobiet wysokich dobrze sprawdzają się modele bluz z rękawem 3/4 bądź 7/8, które pozwalają optycznie skrócić długie ręce. Należy jednak uważać na golfy w przypadku, gdy nasza szyja jest wyjątkowo długa i szczupła - w takim przypadku sięgnijmy po bluzę z półgolfem, który optycznie ją skróci.

Bluza z golfem dla kobiet plus size?

Bluzy z golfem będą dobrym wyborem nie tylko dla szczupłych kobiet, ale również dla tych, które noszą nieco większy rozmiar ubrań. Zwykle zależy im bowiem na tym, aby ukryć mankamenty sylwetki, zakrywając jednocześnie pewne partie ciała. Warto więc wybierać bluzy z golfem o klasycznym kroju, bez zbędnych zdobień (które mogą optycznie pogrubiać sylwetkę) bądź prążków. Gładka bluza z golfem sprawdzi się w przypadku kobiet plus size idealnie. Możemy zdecydować się na model o delikatnym kroju oversize - nie jest on dopasowany do ciała, lecz z drugiej strony nie tworzy wrażenia "worka". Dzięki niemu bez żadnego problemu ukryjemy wystający brzuszek czy zaokrąglone biodra, a jednocześnie zadbamy o to, aby nasza sylwetka nie straciła odpowiednich proporcji. Pamiętajmy, aby wybierać bluzy w stonowanych kolorach, na przykład:

  • niebieskim,
  • brązowym,
  • beżowym.

Jak wyeksponować biust w bluzie z golfem?

Czy bluza z golfem będzie pasować kobietom z dużym biustem, a może wręcz przeciwnie, nie powinny jej nosić kobiety, których biust jest niewielkich rozmiarów? Nie ulega wątpliwości, że ten model zdecydowanie bardziej sprawdza się w sytuacji, gdy chcemy nieco ukryć biust, bez względu na to, jakich jest on rozmiarów. Niemniej jednak niektóre kobiety chciałyby podkreślić swój atut, nawet w przypadku małych bądź bardzo dużych piersi. Okazuje się, że bluza z golfem będzie w tym przypadku dobrym wyborem, jednak musimy dodatkowo sięgnąć po akcesoria, takie jak pasek czy mały rzemyk. Wystarczy przewiązać je w talii, aby nadać sylwetce lepsze proporcje. Dzięki temu prostemu zabiegowi jednocześnie uwydatnimy biust i podkreślimy kobiecą talię. Śmiało można więc stwierdzić, że bluza z golfem pasuje do każdego typu sylwetki, jednak musimy dobierać odpowiednie jej modele, ewentualnie sięgając po inne elementy garderoby, pomagające podkreślić nasze atuty. 

 

 

 

  #Materiał sponsorowany