Proste prace plastyczne dla dzieci - inspiracje

proste prace plastyczne dla dzieci

Proste prace plastyczne to jeden z najlepszych sposobów na zajęcie czymś dziecka w domu. Nie tylko nie wymagają skomplikowanych przyborów i kompletowania dodatkowych akcesoriów, ale równie mogą być wykonywane przez dzieci w różnym wieku i to bez pomocy rodziców. To kilka pomysłów na ciekawe prace plastyczne dla dzieci, które można przygotować z wykorzystaniem kredek, plasteliny, farb oraz kolorowych kartek papieru.

Malowanie naturą

Nie macie w domu pędzelków? A może chcecie namalować coś w nietypowy sposób? Malowanie naturą z pewnością się Wam spodoba. Dzięki prostej technice stworzycie kreatywne prace plastyczne dla dzieci już w ciągu kilku chwili z dostępnych w każdym domu materiałów.

Potrzebne materiały:
 
Kładziemy liść na podkładce np. na starą gazetę i malujemy wybraną stronę kolorem farby. Do malowania polecam farby Bambino, które mają idealną konsystencję do tego typu prac. Nie trzeba je w żaden sposób rozcieńczać z wodą, aby dobrze pokryć powierzchnię liścia. Do malowania najlepiej wybrać też liście, które są dość sztywne i grube. U nas świetnie sprawdził się liść skrzydłokwiatu. Gdy już dokładnie pomalujemy liść, starannie odciskamy go na kartce. Analogicznie malujemy kwiaty i je odciskamy. Jeśli w domu brakuje nam kwitnących roślin, do malowania z powodzeniem możemy wykorzystać patyczki higieniczne.

Kreatywny jeżyk z odcisków dłoni

To kolejna propozycja na proste prace plastyczne dla dzieci, które można wykonać gdy musimy się zmierzyć z nudą.

Potrzebne materiały:
 


Na kartce papieru odrysowujemy rączki dziecka. Wycinamy dokładnie po powstałych konturach. Z dowolnego papieru wycinamy także kształt buzi. Z plasteliny lepimy oczka, nos oraz stópki naszego jeżyka. Kredką dorysowujemy buzię. Gotowego jeżyka możemy przymocować do wykałaczki, dzięki temu stworzymy postać do zabawy.

Kolorowe stempelki

Jeśli potrzebne są Ci prace plastyczne dla 3 latków, które nie wymagają zbyt dużego zaangażowania rodzica, to zabawa w kolorowe stempelki jest idealna.

Potrzebne materiały:
  • kartki papieru
  • farby plakatowe – polecamy Bambino
  • plaski pędzelek szkolny
  • foremki
 

Do wykonania pracy możecie użyć dowolnych foremek, jak stempelki. Idealnie sprawdzą się stare plastikowe wykrawaczki do ciastek. Z powodzeniem możecie użyć również klocków czy innych elementów (nakrętek od butelki, plastykowych widelczyków itp.), które po pomalowaniu można po prostu odcisnąć. Dokładnie malujemy wybraną powierzchnię farbą i odciskamy na kartce. Ważne by farba miała dobrą konsystencję. Zbyt lejąca czy gęsta nie da dobrego efektu.

Jak sami widzicie, do wykonania prostych prac plastycznych dla dzieci wcale nie potrzebujemy drogich przyborów artystycznych. Bardzo często wystarczy wykorzystać tylko plastelinę, farby plakatowe oraz kredki.

 

Specjalnie dla Was mam też kod rabatowy do inkhouse.pl, gdzie kupicie nie tylko różnorodne akcesoria biurowe do Waszych prostych i kreatywnych prac plastycznych dla dzieci, ale również tusze do drukowania kolorowanek czy kart pracy dla najmłodszych.  

inkhouse kod rabatowy: PRACENA6

Ważny do 26.05.2023 roku na cały asortyment. 

 

Wpis powstał w ramach współpracy z inkhouse.pl