Naturalne kremy do twarzy – czy warto używać?

nauralny krem do twarzy

Niezależnie od tego, jaki masz typ cery, wymaga ona regularnej i co najważniejsze przemyślanej pielęgnacji. Podstawowym kosmetykiem w pielęgnacji i nawilżeniu skóry jest dobry krem do twarzy. Stosowanie kosmetyków naturalnych zyskuje coraz to większą popularność zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Bardzo często wynika to większej świadomości ekologicznego podejścia do życia oraz pragnienia kompleksowego dbania o swoje zdrowotne potrzeby. Pytanie tylko – czy naturalny krem do twarzy jest tak samo skuteczny, jak jego drogeryjne odpowiedniki? 
 

Czym są naturalne kremy do twarzy?

Naturalne kremy do twarzy tworzone są na bazie substancji roślinnych czy innych surowców mineralnych zaczerpniętych z naturalnego środowiska. Nie są to więc tylko substancje, które zostały wytworzone przez człowieka. Naturalne kremy do twarzy w swoim składzie zawierają oleje, wyciągi czy ekstrakty roślinne takie jak: olejek z drzewa herbacianego, olej jojoba, olej z awokado, oliwę z oliwek, masło shea, ekstrakty owocowe – z truskawek, cytryny, żurawiny czy hydrolaty. Mogą także zawierać składniki odzwierzęce np. śluz ślimaka, miód czy mleko.

Co więcej, niektóre kremy są nie tylko naturalne, ale także ekologiczne. Do produkcji kosmetyków używa się najwyższej jakości staranie wyselekcjonowanych substancji, które pochodzą z ekologicznych upraw, w których nie stosuje się sztucznie wytworzonych nawozów czy środków ochrony roślin.  W kremach naturalnych nie powinno być silikonów, SLS-ów czy sztucznych barwników, a sam kosmetyk powinien charakteryzować się prostym składem. Doskonale to widać na przykładzie naturalnego kremu do twarzy MAWAWO. Krem naprawczy z ceramidami zawiera aż 95,8% składników pochodzenia naturalnego.

Skuteczność naturalnych kremów do twarzy

Wszystko, co bliższe przyrodzie, korzystnie oddziałuje na nasze zdrowie i samopoczucie. Podobnie jest w przypadku naturalnych kremów do twarzy. Szczególne jest to ważne w przypadku osób, które mają skórę wrażliwą, skłonną do różnego rodzaju rekcji alergicznych. Tradycyjne kremy do twarzy mogą zawierać silne substancje o działaniu drażniącym. Wówczas łatwo o różne podrażnienia, uczucie pieczenia czy nawet suchości. Dodatkowo bardzo często drogeryjne kremy, jeśli posiadają zbyt ciężką konsystencję, mogą zapychać pory.

Przewaga kremów naturalnych do twarzy nad konwencjonalnym kremami wynika z większej delikatności działania oraz braku agresywnych substancji chemicznych. Naturalne produkty bardzo często w swoim składzie zawierają wyższej jakości surowce, które są starannie dobrane. Co najważniejsze kosmetyki naturalne dzięki temu, że zawierają dobroczynne substancje prosto z natury, są równie skuteczne, jak ich drogeryjne odpowiedniki, bo zawierają bezpieczny skład. Wybierając naturalne kremy do twarzy, nie tylko troszczysz się o środowisko naturalne, ale również o własne zdrowie.

Gdzie kupić naturalne kremy do twarzy?

Z pewnością warto zapoznać się z asortymentem sklepu kwiatszafranu.pl.  Można  w nim znaleźć wiele propozycji kremów naturalnych, które będą znakomitym wyborem dla różnego typu skóry – zarówno cery trądzikowej, normalnej, wrażliwej, jak i tłustej czy mieszanej. Na szczególną uwagę zasługują naturalne kremy do twarzy polskich marek kosmetycznych — Make Me Bio, MAWAWO, IOSSI czy Clochee, które odznaczają się naturalnym składem i wysoką skutecznością działania. Znajdź idealny produkt na miarę Twoich indywidualnych potrzeb!