Meble kosmetyczne do salonu urody — jak je wybrać?

Odpowiednia aranżacja salonu kosmetycznego to niezwykle istotna kwestia. To właśnie od niej w dużej mierze zależeć będzie wygoda pracy personelu, a także komfort klientek gabinetu. W urządzaniu tego miejsca warto wykorzystać funkcjonalne meble kosmetyczne. Jakie ich rodzaje okażą się przydatne w większości salonów urody? Na co zwracać uwagę, wybierając poszczególne meble kosmetyczne? Podpowiadamy! 

Urządzasz salon urody? Te meble będą Ci potrzebne

Gabinety kosmetyczne muszą przykładać szczególną wagę do jakości wyposażenia. Tyczy się to zarówno sprzętów zabiegowych i akcesoriów, jak i mebli. Te ostatnie również powinny być wykonane z wysokiej klasy materiałów i cechować się bezpieczną, solidną konstrukcją. Zanim zaczniesz urządzać gabinet, musisz określić, jakiego wyposażenia będziesz potrzebować. W celu sporządzenia listy zakupów weź pod uwagę profil działalności salonu oraz ofertę zabiegów, które chcesz wykonywać w ramach działalności gabinetu. Na liście tej powinny się znaleźć zarówno uniwersalne meble kosmetyczne, takie jak fotele i stoliki, jak i akcesoria dedykowane konkretnym zabiegom, na przykład brodziki do pedicure czy stoły do masażu.

Fotel lub krzesło kosmetyczne — jak wybrać odpowiedni model?

Fotele i krzesła kosmetyczne wchodzą w skład niemal każdego salonu piękności. Im bardziej skomplikowane i wymagające są oferowane w gabinecie zabiegi, tym większa powinna być funkcjonalność fotela. Zwróć uwagę na stabilność konstrukcji i dostępne opcje regulacji (w szczególności oparcia, zagłówka i podłokietników). Postaw na modele wyposażone w miękkie podparcia i siedziska — dzięki nim zapewnisz komfort każdej klientce, bez względu na długość wykonywanego zabiegu.

Pomocniki kosmetyczne i szafki — na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Szafki i pomocniki kosmetyczne to nieocenione elementy wyposażenia większości salonów urody. Są przydatne w każdym zabiegu. Najczęściej mają formę niewielkich regalików, osadzonych na kółkach. Można na nich składować wszelkie produkty i narzędzia używane w danym zabiegu, co znacząco poprawia komfort pracy i nie wymaga od personelu odchodzenia od stanowiska. Wybierając ten mebel, możesz postawić na modele mobilne, które dadzą się łatwo przemieszczać w przestrzeni gabinetu.

Stoliki kosmetyczne — jak wybrać najlepsze?

Stoliki kosmetyczne to kolejny przykład mebli, które znajdują zastosowanie w każdym salonie piękności. Personel będzie wykorzystywać je zarówno do wykonywania zabiegów, jak i do innych czynności, na przykład przechowywania dokumentów. Meble tego rodzaju mogą przybierać różne formy, dlatego należy pamiętać o wybraniu takich modeli, które najlepiej pasują do danego miejsca w przestrzeni gabinetu. Na rynku znaleźć można stoliki kosmetyczne pod urządzenia lub kilkupółkowe regały, pozwalające oszczędzać przestrzeń w salonie urody poprzez umożliwianie składowania pionowego. Warto wybierać modele o prostej formie i bez zbędnych dekoracji, które mogłyby utrudniać utrzymanie mebla w czystości.