Prezenty na wielkanoc dla dzieci - pomysły, inspiracje

Boże Narodzenie to nie jedyna okazja, kiedy to obdarowuje się  bliskich. Coraz częściej wręczane są również drobne prezenty na Wielkanoc dla dzieci na zajączka. Jeśli uważasz, że czekoladowe jajko to za mało albo szukasz inspiracji na bardziej kreatywne upominki to ten wpis jest dla Ciebie. Przedstawiamy kilka inspiracji na prezenty na zajączka dla dzieci, które nie kosztują fortuny, ale mimo to dają mnóstwo radości i frajdy. Oto one!

Co zajączek wielkanocny przynosi dzieciom?

Prezenty wielkanocne dla dzieci mogą być miłym akcentem w czasie rodzinnych spotkań przy świątecznym stole. Tylko pojawia się pytanie, jaki prezent na zająca należy wybrać. Utarło się, że w pierwszy dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego raczej wybiera się  drobne prezenty na wielkanoc dla dzieci, które są znacznie mniej okazałe niż podarunki wręczane przez świętego Mikołaja. Oczywiście nie jest to regułą. Wszystko zależy od samych rodziców czy dziadków oraz ich budżetu. Najpopularniejszym upominkiem od zajączka wielkanocnego są słodycze – czekoladowe jajka, podobizny zajączków czy baranków.

Współcześnie coraz częściej rezygnuje się z kupowania tylko samych słodyczy. Czekoladki bardzo często są uzupełnieniem innego prezentu. Dzieje się to tak z tego względu, że różnego rodzaju słodkości są dostępne na co dzień i dla dziecka zazwyczaj nie są niczym nowym, a prezent w swojej istocie ma w jakiś sposób zaskakiwać osobę obdarowywaną i sprawiać jej radość.

Prezenty na Wielkanoc dla dzieci

Zamiast słodkości lub jako dodatek do nich jeśli chcesz, możesz wręczyć dzieciom jak prezent na wielkanoc dla dzieci także inne upominki. W sklepach znajdziemy bardzo wiele drobnych podarunków, które bardzo łatwo można dopasować do wieku oraz zainteresowań osoby obdarowanej. Z pewnością warto zwrócić uwagę na:

- książeczki, kolorowanki o tematyce wielkanocnej. Kreatywne książki dla dzieci ułatwią podjęcie różnego rodzaju aktywności w czasie świąt. Różnego rodzaju zagadki czy zgadywanki wzbogacone naklejkami będą świetnym lekarstwem na nudę wpierającym rozwój zdolności manualnych u najmłodszych.

- zestawy kreatywne do tworzenia różnego rodzaju ozdób wielkanocnych. Gotowe zestawy do malowania jajek i tworzenia kreatywnych pisanek z pewnością zachwycą każde dziecko oraz pozwolą stworzyć świąteczną atmosferę.

- zabawki plastyczne – prawdziwym hitem prezentowym jest piankolina. Piankolina dla dzieci jest dużo ciekawszym odpowiednikiem klasycznej plasteliny. Kolorowa masa plastyczna wyróżnia się lekką  strukturą, która pozwala kształtować zdolności manualne u dzieci, nawet z nadwrażliwością dotykową.- maskotki wielkanocne to upominek, który zawsze się sprawdzi zwłaszcza u młodszych dzieci. Wśród pluszaków dla dzieci można znaleźć słodkie kaczuszki, mięciutki baranki, króliczki czy zajączki. Pluszowa maskotka z pewnością szybko zyska status nowego przyjaciela dziecka i będzie jego nie odłącznym towarzyszem w wielu codziennych sytuacjach.

- zabawki plenerowe np. pistolety na wodę w różnych kształtach, które idealnie sprawdzą się na śmigus-dyngus. Wodne bitwy dadzą dzieciom masę frajdy, zwłaszcza jeśli otrzymają odpowiedni sprzęt.

- przybory do kolorowania – kreatywnym upominkiem na zajączka będzie również zestaw plastyczny składający się z kolorowych kredek, długopisów czy flamastrów. Dla dzieci lubiących malowanie to będzie idealny prezent, który zapewni zabawę na długie godziny.  

- klocki – każde dziecko ucieszy się również z klocków. Dla małych dzieci na prezent na Wielkanoc można wybrać klocki drewniane, dla nieco starszych — klocki konstrukcyjne. Ten pomysł na prezent jest na tyle uniwersalny, że zawsze można dopasować go do wieku oraz zdolności osoby obdarowanej.

- figurki -  dzieci uwielbiają różnego rodzaju miniaturowe postacie. Świetnym prezentem będą figurki nawiązujące do bohaterów bajek czy zwierząt, które możemy spotkać na co dzień.

- puzzle magnetyczne -  kolejnym prezentem na zajączka wartym uwagi są różnego rodzaju układanki magnetyczne. Bogata oferta pozwala na znalezienie idealnego upominku o różnej tematyce nie koniecznie wielkanocnej. 

- wielkanocne gry planszowe - tematyczny upominek nawiązujący do przeżywanych świąt. Bohaterami planszówek są oczywiście króliczki, zające, kury, pisklaki i jak by nie patrzeć jajka.

- upominek dopasowany do zainteresowań dziecka - prezenty mają istotny cel - niosą radość drugiej osobie. Jeśli wiemy, że dziecko ma ściśle sprecyzowane zainteresowania, lepszym rozwiązaniem będzie upominek, który będzie idealną odpowiedzią na jego potrzeby.