Gra pędzące żółwie wyścig do sałaty


Pędzące żółwie Wyścig do sałaty to kultowa gra familijna, której nie może zabraknąć w każdym domu. Sprawdź, jak emocjonujący może być wyścig tych sympatycznych zwierzątek do ulubionego przysmaku! 
 

Gra zawiera: 

  • rozkładaną planszę,
  • 5 figurek żółwi w różnych kolorach (żółtym, czerwonym, niebieskim, zielonym, fioletowym),
  • 5 płytek z żółwiami,
  • 52 karty funkcyjnych odpowiadających za ruch żółwia,
  • instrukcję do gry. 
 

Zasady gry 

Pędzące żółwie polega na jak najszybszym doprowadzeniu swojego żółwia do mety, czyli sałaty. Na początku każdy z uczestników losuję 1 płytkę z żółwiem, ale w taki sposób, że nikt poza właścicielem karty nie wie jaki kolor żółwia został wylosowany. Gracze otrzymują również po 5 kart funkcyjnych, którymi będą poruszać figurki zgodnie z instrukcją na karcie. Podczas gry uczestnicy nie tylko poruszają swoim żółwiem, ale są również zmuszeni przemieszać żółwie należące do innych graczy zgodnie ze wskazówkami na karcie. Gracze do końca rozgrywki nie powinni jednak wiedzieć jakiego koloru żółwie należą do kogo. To sprawia, że gra jest nieprzewidywalna i zapewnia spore emocje. Co więcej, żółwie mogą wskakiwać na siebie i w ten sposób szybciej podróżować w stronę upragnionej sałaty.

W grę możemy grać na dwa sposoby: prosty: dla maluchów, który polega na jak najszybszym dotarciu do celu, trudniejszy: gdzie trzeba wykazać się manipulacją i strategicznymi ruchami. 
 

Recenzja

Plansza do gry nie jest zbyt rozbudowana i zawiera dziewięć kamyków do mety, to wcale jednak nieznaczna, że szybko skończymy rozgrywkę. Cała gra w zależności o wybranego wariantu (trudniejszego bądź prostszego) trwa 15-20 minut. Zasady gry nie są specjalnie skomplikowane i bardzo szybko mogliśmy się cieszyć wspólną zabawą. Pędzące żółwie wyścig do sałaty zaskakuje estetycznym wykonaniem, prostymi do zapamiętania zasadami oraz ciekawą fabułą, która już sama w sobie zachęcą do wspólnej rozgrywki. Takiego typu gry planszowe z pewnością nie będą nudzić również dorosłych.
 
Rozgrywka za każdym razem przebiega zupełnie inaczej i nie musimy się martwić o jej przewidywalność. Gracze nie wiedzą jaki kolor żółwika wylosują oraz jakie karty otrzymają podczas rozgrywki. Ogromną zaletą jest możliwość manipulacji. Trzeba użyć szarych komórek, aby jak najszybciej poprowadzić swojego żółwia do mety, pozostawiając rywali daleko w tyle, a wcale nie jest to takie proste, jak by się mogło wydawać. Grając w tę grę, zawodnicy uczą się nie tylko planowania, ale również przewidywania posunięć rywali. Jedna rozgrywka trwa u nas zazwyczaj ok. 20 minut, plus oczywiście kolejne rozgrywki w ramach rewanżu.