Najlepsze sposoby na oszczędzanie przy zakupie tanich ubrań

Second handy przezywają swój rozkwit, a umiejętne szukanie ubrań w takich miejscach, zapewni unikalne i tanie sztuki odzieży. Ubrania z drugiej ręki to sposób na tanie kupowanie, tak samo wynajem ubrań. Przeczytaj o zaletach tych rozwiązań.

Jak szukać okazji i promocji przy zakupie taniej odzieży?

Pierwsza i bardzo ważna rzecz to wybranie dobrego second handu, a można go poznać po tym, jak wygląda kolejka do wejścia. Jeśli jest duża to można spodziewać się dobrego asortymentu. Po drugie, najlepiej przychodzić głównie w dzień dostawy, bo wtedy najlepsze sztuki odzieży mogą być w dużej ilości i jest większa szansa na udane zakupy. Na miejscu trzeba wykazać się starannością i przeglądać asortyment bez pośpiechu. Każdorazowo warto zmierzyć ubrania lub chociaż sprawdzić jaka jest długość rękawa i długość całkowita, aby uniknąć niespodzianki w domu. Nie tylko second handy to okazja, ale także kupowanie przed sezonem lub po sezonie, a także specjalne okazje jak Black Friday.

Tanie ubrania w second handach – jak znaleźć perełki w masie używanych ciuchów?

Jeśli już ma się czas na polowanie na okazję w dobrym second handzie, to trzeba mieć swój system na takie zakupy. Tam gdzie szukają wszyscy i gdzie kieruje się kolejka, nie zawsze jest to najlepszy sposób. Wtedy znacznie korzystniej jest iść do koszy z akcesoriami, bo to co przegląda się wcześniej od innych i nie będzie przebrane, może okazać się dobrą szansą. Najlepiej wybrać się tam, nie szukając niczego konkretnego i mając otwartą głowę na tanie ubrania, które mogą się trafić. Jeśli kupuje się ubrania dla siebie to warto sprawdzić takie parametry jak cm długość rękawa i cm szerokość, chyba, że planujemy sprzedaż tych ubrań.

Moda na wynajem – jak wynajmować odzież za niską cenę?

Istnieją specjalne butiki, gdzie można wynająć swoje ubrania lub samemu znaleźć coś, w czym będzie się chodziło tylko przez jakiś czas. Wypożyczalnie ubrań pozwolą na wynajem sukienki lub płaszcza czy innej części garderoby na określoną ilość dni. Na zasadzie prostej kalkulacji można szybki dojść do wniosku, że zakup sukienki na przykład na wesele koleżanki będzie zbyt dużym wydatkiem, tym bardziej, że często takie rzeczy ubiera się raz. Czy nie lepiej wypożyczyć taką sukienkę? To samo dotyczy garniturów i ubrań eleganckich dla Panów. Taki produkt dostępny jest od ręki i nie trzeba zbyt długo zastanawiać się nad zakupem, bo po prostu się go wypożycza, z korzyścią dla środowiska i swojego portfela.