Jak przejść przez proces rozwodu bez stresu i konfliktów?

Nie ma łatwych ani prostych rozwodów. Rozstanie małżonków zawsze jest trudnym i traumatycznym przeżyciem, któremu towarzyszą silne i skrajne emocje.  W takich warunkach łatwo jest zaognić istniejące niesnaski i pogłębić konflikt, który często był przyczyną decyzji o rozstaniu. Emocje, które towarzyszą rozwodowi, nie są jednak dobrym doradcą.

Mogą zaburzyć obiektywizm i sprawić, że rozstanie będzie jeszcze bardziej bolesne. Jak podejść do rozwodu, aby nie przerodził się w wojnę? Czy można uniknąć stresu i niepotrzebnych emocji?

Rozwód — jak wygląda proces rozwodowy

Decyzja o rozwodzie to jedna z najtrudniejszych w życiu. Samo formalne rozstanie jest tylko potwierdzeniem istniejącego stanu braku więzi uczuciowej, gospodarczej i fizycznej. Jednak składając pozew rozwodowy, warto wiedzieć, że to dopiero pierwszy krok w rozstaniu.

Bez względu na to co stało się powodem rozwodu, zawsze rozpad małżeństwa wywołuje wiele emocji. To stresująca sytuacja dla każdej ze stron. Dlatego rozwód to jeden z najtrudniejszych procesów cywilnych. Przede wszystkim dlatego, że podczas procesu rozwodowego poruszane są bardzo intymne kwestie. 

Sam proces rozpoczyna się złożeniem pozwu, w którym uzasadnia się powód, dla którego żądamy rozwodu oraz wskazanie przesłanek uzasadniających jego orzeczenie. Każda okoliczność, dowód i żądanie muszą być w obiektywny sposób przedstawione tak, aby sąd orzekający nie miał żadnych wątpliwości, że orzeczenie rozwodu jest uzasadnione i konieczne. 

Jak poradzić sobie ze stresem podczas rozwodu?

Istnieje kilka kwestii, które mogą mieć wpływ na czas i przebieg rozwodu. Jeśli małżonkowie mają wspólne dorosłe dzieci, proces rozwodowy może być szybszy i mniej stresujący. W przypadku gdy ze współmałżonkiem mamy małoletnie dzieci, a trudno jest im dojść do porozumienia, może to rodzić dodatkowe komplikacje.

Trudno jest wypracować kompromis, a emocje, towarzyszące takim sytuacjom do miłych nie należą. Kolejną kwestią, która może być bardzo stresująca, jest sprawa podziału majątku, alimentów czy orzeczenia o mieszkaniu. Wówczas sprawne przeprowadzenie procesu o rozwód może być po prostu niemożliwe. Najlepszym sposobem, aby uniknąć zbędnego stresu i emocji jest wynajęcie doświadczonego prawnika od rozwodów.

Jako profesjonalista nie tylko cierpliwie wysłucha naszych argumentów, ale także będzie mógł tak przeprowadzić procedurę rozwodową, aby jak najmniej narażać klienta na dodatkowy stres i niepotrzebne emocje. 

Jak wybrać prawnika od rozwodu w Warszawie?

Decydując się na pomoc profesjonalnego pełnomocnika, warto wybrać dobrego adwokata lub radcę prawnego. Takiego, który ma doświadczenie i praktykę w prowadzeniu spraw rodzinnych. Radca prawny od rozwodów nie tylko zapozna się z naszą sytuacją, obiektywnie oceni fakty oraz przedstawi najlepszą strategię działania.

Oprócz tego pomoże skompletować dokumenty, przygotuje i złoży pozew rozwodowy oraz będzie z nami na sali rozpraw. Dobry prawnik od rozwodów zapewni też komfort psychiczny i pomoże przejść przez proces bez zbędnych komplikacji.

Jeśli szukasz prawnika od rozwodów w Warszawie, zaufaj doświadczonemu specjaliście od rozwodów, który zapewni wsparcie prawne i pomoże uniknąć stresu na każdym etapie procesu rozwodowego.