Nowości na rynku: smoczek anatomiczny, który podnosi komfort Twojego maluszka

Dobór odpowiedniego smoczka dla dziecka ma niezwykle istotne znaczenie. Smoczek anatomiczny wspiera prawidłowy rozwój aparatu mowy i zgryzu. Warto dowiedzieć się więcej na temat tego typu produktów i poznać wszystkie ich zalety. 

Czym jest smoczek anatomiczny? 

Warto wiedzieć, że smoczek anatomiczny to rodzaj smoczka, który swoim kształtem przypomina brodawkę kobiety, co oznacza, że jest szeroki u podstawy i zwęża się ku górze. Dzięki temu świetnie dopasowuje się do ust dziecka. Dzięki takiej budowie smoczka może być zachowane prawidłowe ułożenie żuchwy, dziąseł i języka malucha. Stosowanie smoczków pozwala uspokoić dziecko, gdy nie ma w pobliżu maminej piersi. Cechy smoczka anatomicznego sprawiają, że zapobiega się wadom zgryzu, a także wymowy u dziecka w późniejszym czasie. Warto poznać też inne zalety tego rodzaju produktów.       

Jakie są zalety smoczków anatomicznych? 

Zwolenników smoczków jest tak wielu jak ich przeciwników. Tych drugich może przekonać do nich fakt, że ich budowa sprawia, że łatwiej odzwyczaić dziecko od ssania smoczka. Taki smoczek nie utrzymuje się w buzi malucha tak jak tradycyjne modele. Wśród smoczków anatomicznych są nie tylko tak zwane "uspokajacze", ale i smoczki do karmienia. Dopasowanie takiego smoczka do butelki sprawia, że dziecko można łatwiej odstawić od piersi. Jednocześnie karmienie butelką z takim smoczkiem zapobiega kolkom, co jest kolejną zaletą. Takie smoczki są bowiem wyposażone w system odpowietrzający, dzięki któremu powietrze nie przedostaje się do pokarmu podczas ssania i dziecko go nie połyka.   

Na co zwrócić uwagę przy wyborze smoczków anatomicznych? 

Oferta smoczków anatomicznych jest naprawdę szeroka. Jeżeli chodzi o modele do karmienia czy uspokajania, to dostępne są smoczki silikonowe anatomiczne, które sprawdzają się w przypadku dzieci które nie mają osłabionego napięcia mięśniowego. Gdy taki problem występuje, należy wybierać smoczki anatomiczne wykonane z lateksu. Oczywiście takie produkty trzeba dopasowywać do wieku dziecka. Dostępne są modele dla dzieci w wieku od 0-6 miesięcy, jak i takie przeznaczone dla dzieci od 6 do 18 miesiąca życia. Rekomenduje się, by odstawiać smoczek pomiędzy 12 a 13 miesiącem życia dziecka. Smoczki anatomiczne dostosowują się do rytmu ssania.