LEGO Friends Hydroplan ratowniczy (41752) - recenzja

LEGO Friends  Hydroplan ratowniczy 41752 to kolejny zestaw kreatywnych klocków, który jest ukierunkowany na kształtowanie zdolności manualnych oraz twórczą zabawę pełną przyjaźni. 

Tym razem dzieci będą miały okazję pomóc postaciom o imionach Zac i Dia  w uratowaniu uwięzionej białuchy. Zac podczas spaceru zauważył ogromnego białego wieloryba, który utknął wśród skał i pozostałości starych drewnianych konstrukcji na wybrzeżu miasta Heartlake. Na szczęście wie, do kogo może się zwrócić o pomoc. Dia, mentorka Zaca, jest doświadczoną pilotką hydroplanu ratowniczego i chętnie pomoże uwolnić wieloryba z pułapki. Ale to nie koniec przygody! Kiedy białucha bezpiecznie wróci do głębin morskich, Zac spokojnie będzie mógł spełnić swoje marzenie o lotach hydroplanem. Z pewnością zachwyci się niesamowitymi widokami nad okolicą i porozmawia o tym z Zac. 
Zestaw LEGO® Friends (numer katalogowy 41752) jest idealny dla dzieci w wieku powyżej sześciu lat i starszych, które lubią tworzyć własne konstrukcje, a potem się nimi bawić.

Głównym elementem zestawu jest hydroplan ratowniczy, który trzeba samodzielnie złożyć i za to właśnie kochamy Lego. Nie otrzymujemy od razu gotowej zabawki. Musimy wykazać się cierpliwością i dokładnością, aby ją stworzyć. 

Oprócz tradycyjnej instrukcji w wersji papierowej dostępna jest także przyjazna i prostą w obsłudze aplikacja LEGO Builder, która ułatwia proces konstruowania. Można łatwo i intuicyjnie budować modele, korzystając z możliwości przybliżania i obracania ich w trójwymiarowej przestrzeni. Aplikacja umożliwia także zapisywanie projektów i śledzenie postępów w tworzeniu.

W opakowaniu znajdziemy również dwie minilaleczki głównych postaci, mały model wieloryba oraz zestaw drobnych akcesoriów: kamizelkę ratunkową, deskę do wiosłowania, wiosło, radiokomunikatory, lornetkę, butelkę na karmę dla wieloryba oraz klucz do ratowania.


Dzieci, które pragną pozostać w morskim klimacie i chcą  jeszcze większej ilość morskich wrażeń, mogą pokusić się o rozszerzenie swojego zestawu. LEGO Friends Hydroplan ratowniczy (41752), świetnie będzie komponował się  z innymi zestawami LEGO Friends: Morskim Centrum Ratunkowym o numerze katalogowym 41736 oraz Morską Łodzią Ratunkową 41734. Dodatkowe zestawy są sprzedawane osobno.

Dzieci mogą bawić się kreatywnie, tworząc własne przygody i historie, a jednocześnie rozwijać umiejętności konstrukcyjne. Jesteśmy pewni, że to świetny pomysł na prezent.  

Zestaw oraz inne inspiracje prezentowe dostępny jest na stronie https://www.taniaksiazka.pl/prezenty.  

 

 

#materiałsponsorowany